Każda kobieta chce być piękna

Istnieje ideał kobiecego piękna, który dla większości z nas jest zwyczajnie nieosiągalny, dobrze to czy źle kwestia sporna, jednak rzadko kiedy myśląc o piękniej twarzy mamy też na myśli zdrową skórę, a to przecież powinien być najważniejszy powód dbania o urodę.

Reklama

Problemy z wypryskami

Oczyszczanie, tonizowanie, pilingowanie, kremowanie i nakładanie maseczek – uff, kobiety naprawdę mają pełne ręce roboty z krostami na twarzy. Czasami bywa też tak, że mimo naszych podjętych  wysiłków i zainwestowanych pieniędzy w mazidła efekt kuracji jest opłakany. Warto wówczas udać się po poradę do specjalisty gdyż być może potrzebna będzie terapia lekami i to przez dłuższy czas. Lekarz dermatolog podpowie nie tylko jak skutecznie leczyć skórę twarzy, ale także jak dbać o nią podczas codziennej higieny.

Uwaga!

Akcesoria do makijażu są siedliskiem bakterii!!! O tym mówi się niezwykle rzadko, a szkoda, bo od czystości akcesoriów w dużej mierze zależy poprawa stanu naszej skóry. Nawet najlepiej dobrane kosmetyki i leki nic nie zdziałają jeśli regularnie nie będziemy czyścić gąbeczek do makijażu, pędzla czy szczotki do włosów.  Dokładne mycie akcesoriów do makijażu pozwoli uporać się z siedliskiem bakterii i brudu.

Problemy z pękającymi naczynkami

Te kłopotliwe „pajączki” pojawiające się wokół nosa i na policzkach wpływają niekorzystnie na wygląd twarzy, dlatego kobiety borykające się z tym problemem skrywają się pod grubą warstwą makijażu. Dolegliwość ta sprawia, że potrzebne jest nie tylko odpowiednie oczyszczanie twarzy i pielęgnowanie, ale także stosowanie odpowiedniej diety.

Jadłospis osoby skarżącej się na pękające naczynka musi być nastawiony na duże ilości owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych, które są cennym źródłem błonnika. Oto, co dodatkowo powinno się znaleźć w diecie:  wątróbki, ziarna sezamu, suszone pomidory, orzechy, skorupiaki, produkty pszeniczne i duże ilości wody mineralnej niegazowanej. Pamiętajmy, że z problemem tym warto udać się też do lekarza, który poradzi, z jakich produktów najlepiej korzystać do codziennej pielęgnacji skóry. Maskowanie twarzy pod grubą warstwą pudru na dłuższą metę nic nie da.

Problemy ze zmianami i defektami twarzy

Czasami bywa tak, że rodzimy się już z pewnymi zmianami na skórze twarzy, a problem zaczyna pojawiać się w okresie dojrzewania, czyli wówczas, gdy zaczynamy dostrzegać związek naszego wyglądu z powodzeniem u płci przeciwnej. Szczególnie kobiety są wrażliwe na wszelkiego rodzaju zmiany na twarzy, dlatego nie należy się dziwić, że robią wszystko, aby pozbyć się ich. Z pomocą w tym temacie przychodzi chirurgia plastyczna, z której z roku na rok coraz chętniej korzystamy. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze musimy korzystać z drogich zabiegów w prywatnej klinice. Czasami wystarczy umówić się na wizytę do chirurga, który usunie na przykład pieprzyk z policzka czy brody szybko, bezboleśnie i darmowo. (rejestracja na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego). Taki mały zabieg potrafi skutecznie podnieść samoocenę.

Problemy ze strony szczęki i jamy ustnej

Warto pamiętać, że w wyglądzie naszej twarzy ogromną rolę odgrywają zęby oraz kształt żuchwy. Zła higiena jamy ustnej szybko doprowadzi do widocznych ubytków w strukturze zębów i do braków w uzębieniu, dlatego warto solidnie zadbać o jamę ustną. Pamiętajmy, że wyrywanie zębów zamiast ich leczenie spowoduje w późniejszym etapie deformację twarzy, co jest dużym problemem szczególnie dla pań. Nasza szczęka, czyli kształt żuchwy także decyduje o tym, jak jesteśmy postrzegane przez innych, dlatego tak wiele osób decyduje się na korektę wad zgryzu. Skonsultujmy się ze lekarzem stomatologiem, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości odnośnie wyglądu naszego zgryzu czy zębów.

Na piękno twarzy składa się ogromna ilość elementów, dlatego warto zastanowić się nad wyżej wymienionymi punktami zanim podejmiemy decyzje o operacji plastycznej. Zdrowa skóra i zadbane zęby to często klucz do sukcesu, a nasz indywidualny wygląd to już inna sprawa, którą z ostrożnością powinniśmy rozważyć zanim zdecydujemy się na operację plastyczną.

Stopka autorska: Lekarz dermatolog – http://www.ekliniki.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz