Oszczędzamy czy wydajemy – jak z nami kobietami jest naprawdę?

Jak oszczędzają kobietyBiorąc pod uwagę zmianę modelu życia, większą aktywność i niezależność kobiet, trudno dziś pisać o takich stereotypach, jak np. że „kobieta zajmuje się domem”, czy „żona jest od wydawania, a mąż jest od zarabiania”. Choć z pewnością nie można zaprzeczyć, że dla większości kobiet szał popołudniowych zakupów jest wciąż sprawdzonym sposobem na leczenie chandry, złego nastroju czy kłopotów osobistych. Nie oznacza to jednak, że te problemy leczymy kartą kredytową, w dodatku ze znacznie przeciągniętym limitem. Dodatkowo fakt, iż w gospodarstwie domowym to przeważnie kobieta jest głównym dyrektorem od zarządzania finansami, świadczy o tym, że jesteśmy już nie tylko ową szyją, ale też i głową, która potrafi zarazem dobrze zarabiać, jak również sprytnie odkładać, oszczędzać i lokować środki w bezpiecznych na przyszłość miejscach.

Reklama

Metody Oszczędzania

Kobiety bowiem chcą być coraz bardziej niezależne, nie tylko dziś, ale przede wszystkim jutro, nawet jeśli to jutro jest niepewne, albo mało perspektywiczne, dlatego nauczyłyśmy się też oszczędzać, lokując swoje nadwyżki finansowe na rachunkach oszczędnościowych, zakładać najlepsze lokaty, a nawet kupować akcje na Giełdach Papierów Wartościowych czy jednostki funduszy inwestycyjnych. Kobiety są bowiem coraz bardziej świadome, jak ważne dla ich przyszłości jest owe bezpieczeństwo finansowe.

Bezpieczeństwo Finansowe

Należy także odróżnić kwestię gospodarowania pieniędzy od umiejętności ich lokowania, w celu zapewnienia sobie właściwego bezpieczeństwa finansowego na przyszłość. Najczęściej bowiem finanse domowe są w rękach kobiet, a przecież właśnie od tego ile wydajemy, uzależnione jest również, ile zaoszczędzimy. Nie ważna bowiem będzie wysokość osiąganych dochodów, jeśli zawsze tyle samo wydamy, albo co gorsza wydamy ponad stan. Być może więc mężczyźni trafnie lokują zaoszczędzone kobiecą ręką pieniądze, ale to właśnie nasz szósty zmysł pozwala mniej wydawać, jak zarabiać. Oczywiście nie jest to regułą, tak jak nie jest regułą, że każdy mężczyzna jest geniuszem analitycznego i finansowego myślenia, zapewniającym sobie i swojej rodzinie odpowiednio miękką do lądowania poduszkę, w razie utraty pracy czy nieszczęśliwych wypadków losowych.

Świadomość Potrzeby Oszczędzania

Jeśli przyjrzeć się badaniom TNS OBOP, to coraz więcej kobiet deklaruje nie tylko kwestię inteligentnego i właściwego zarządzania domowym budżetem, ale także konieczność czy umiejętność oszczędzania na przyszłość. Mowa tu nie tylko o żonach czy mamach, ale także o kobietach, które są dopiero na starcie życia, gdyż nawet one potrafią już odkładać małe rezerwy finansowe na swoją przyszłość. Jeśli więc rozsądek podpowiada, jak można dobrze zarabiać i oszczędzać, to wciąż jest w kobiecym życiu miejsce na odrobinę szaleństwa z zakupami.

Stopka autorska: najlepsze lokaty – http://www.najlepszelokaty.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz