Zetknięcie się z dorosłością na studiach wiąże się przede wszystkim z finansami- mimo że wielu studentom pieniądze na opłaty dają rodzice, rozplanować wydatki trzeba jednak samodzielnie. Miesiąc jest długi, za coś żyć trzeba, a bywają sytuacje, że już w jego połowie z portfela wyfruwają mole, a na koncie w banku widnieje okrągłe zero lub też- kwota z minusem z przodu.
Po gorączkowym poszukiwaniu gotówki i kierowanych do rodziców prośbom o dodatkowe pieniądze pojawia się mocne postanowienie poprawy- od następnego miesiąca oszczędzam! W jaki sposób może i robi to większość studentów?
Pierwszą rzeczą, na której zaczyna oszczędzać student jest jedzenie. Zamiast obiadu na mieście czy kolejnej wizyty w McDonaldzie można zafundować sobie domowy, własnoręcznie zrobiony posiłek, na który nie trzeba wydać mnóstwa pieniędzy, aby był zdrowy i syty. Nie gotuje się również całego, olbrzymiego garnka zupy – istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że potrawa się popsuje, stojąc przez kilka dni w lodówce i jedzona przez długi okres czasu nie będzie już smakowała.
Przy robieniu zakupów spożywczych studenci wybierają zazwyczaj tańsze sklepy. W drogich marketach produkty, które normalnie można kupić za parę złotych być może i są najwyższej jakości czy modnej firmy, ale kosztują też nieporównywalnie więcej. Wśród marketów, które odwiedzają studenci zdecydowany prym wiedzie Biedronka – tutaj znajdziesz gazetki promocyjne z tego dyskontu.
Popularnym sposobem na oszczędzanie pieniędzy przez studentów jest korzystanie z portali, gdzie za dołożenie się do paliwa można zabrać się z inną osobą do domu. Może i nie oszczędza się na tym zawrotnych sum, ale jak wiadomo liczy się każda złotówka, a i podróż do domu z ciekawymi ludźmi jest znacznie przyjemniejsza niż zatłoczonym samochodem. Kierowca zaś wydaje mniej pieniędzy na zatankowanie samochodu.
Student, który chce żyć oszczędnie, przede wszystkim rezygnuje z wielu przyjemności, jak codzienne wyjścia na piwo czy kawę do drogiej kawiarni. Duże miasta zazwyczaj oferują atrakcyjne ceny dla studentów, więc osoby chcące oszczędzić pieniądze nie muszą rezygnować absolutnie ze wszystkiego, a wybierać się np. do kina w dni, kiedy bilety są za połowę ceny. Wystarczy nieco się rozejrzeć, czy nawet zapisać na tematyczne grupy na Facebooku, aby korzystać z wielu atrakcji za grosze czy też zupełnie za darmo. Możesz też otrzymać np. wejściówki do teatru za wolontariat – sprawdzanie biletów, pomoc przy organizacji innych imprez kulturalnych.
Stopka autorska: z tego dyskontu – http://ekoulotki.pl/promocje-gazetka/biedronka.html
Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!