Podłoże chorób psychicznych

Zaburzenia psychiczne to choroby, których podstawą jest uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego lub upośledzenia niektórych jego funkcji. Chorobami tymi zajmuje się dziedzina nauki jaką jest psychiatria, często wspomagająca się takimi środkami jak psychoterapia indywidualna lub grupowa.

Reklama

choroby psychiczneZaburzenia psychiczne posiadają dość skomplikowany mechanizm swojego powstawania. Przyczyn tego typu schorzeń należy upatrywać przede wszystkim, we wszelkiego rodzaju czynnikach sprzyjających osłabieniu i zaburzeniu pracy układu nerwowego.

Mogą to być zatem zarówno urazy mechaniczne, zatrucia, zakażenia ostre i przewlekłe. Inny czynnik sprzyjający pojawianiu się chorób psychicznych to zmiany lub nowotwory w mózgu lub w mózgowych naczyniach krwionośnych.

Ważnym czynnikiem, który również często staje się podłożem schorzeń psychicznych jest starzenie się komórek mózgowych oraz jego przebieg i szybkość.

Niektóre schorzenia psychiczne, mogą zostać też wywołane poprzez zmiany organiczne w komórkach nerwowych, jakie dokonują się gdy jednostka napotka wyjątkowo trudną dla niej sytuację życiową.

Wielu psychiatrów przypisuje również pochodzenie chorób psychicznych cechom dziedzicznym.

Gdy psychiatra na podstawie określonych przeprowadzonych badań, stwierdzi u danej osoby obecność choroby psychicznej, zaleca określony sposób leczenia. Niekiedy, szalenie pomocną w czasie wychodzenia z choroby metodą staje się psychoterapia.

Dzięki niej chory nie tylko widzi poprawę swojego stanu. Psychoterapia pomaga też chorym psychicznie pacjentom, na nowo odnaleźć się w środowisku.

Stopka autorska: psychiatra – http://www.shout.pl/diagnoza-psychologiczna/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz