Rodzaje żaluzji okiennych

W słoneczne dni, często przeszkadzają nam promienie słońca które nie tylko padają przez okno i rażą w oczy, ale także znacząco podnoszą temperaturę pomieszczeń. Można temu oczywiście zapobiec montując zasłony okienne, jak na przykład żaluzję. Wybór zatem wydaje się prosty, jednak istnieje kilka rodzajów samych żaluzji. Które zatem wybrać?

Reklama

żaluzjeNajpopularniesze są niewątpliwie żaluzje poziome które zobaczyć można na każdym blokowisku. Mogą one być wykorzystane do wszystkich rodzajów okien, drzwi  tarasowych czy  szklanych ścian działowych. Mogą być zrobione z aluminium, plastiku lub drewna. W przypadku aluminium i plastiku, dostępnych jest bardzo dużo kolorów, odcieni i rodzajów połysku dlatego łatwo można dopasować żaluzję do wystroju pomieszczenia. Natomiast jeśli chodzi o żaluzje drewniane, istnieje wiele gatunków i odcieni drewna z których można takowe wykonać. Niewątpliwie drewno nadaje klimat każdemu wnętrzu.

Żaluzje te mogą być sterowane za pomocą pokrętła, łańcuszka albo automatycznie. Montuje się je w profilu szyby z prowadzeniem żyłkowym, do profilu okna lub do ściany.

Drugim podstawowym rodzajem są żaluzje pionowe, zwane również vertikalnymi. Najczęściej montowane są one w pomieszczeniach biurowych i w wielu instytucjach. Jednak idealnie pasują również do pomieszczń mieszkalnych. Podobnie jak w przypadku żaluzji poziomych, te pionowe równiez mogą być tworzone z aluminium, PCV lub drewna, nadając wnętrzu dodatkowego uroku. Sterowanie odbywa się za pomocą sznureczka zwanego łańcuszkiem, korby lub elektrycznie za pomocą silniczka.

Jak widać, decydując się na montaż żaluzji w domu, możemy wybrać nie tylko pomiędzy żaluzjami poziomymi i pionowymi, ale również dopasować kolor i materiał.

Stopka autorska: Żaluzje – http://www.roltis.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.0/10 (liczba ocen: 8)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz