Motyw serduszka w biżuterii

Motyw serca zdominował nasze życie. Jest chyba najczęściej wykorzystywanym symbolem. Pojawia się na ozdobach, gadżetach, przedmiotach gospodarstwa domowego, a w końcu na ubraniach. Jednak chyba najczęściej spotykamy serce jako biżuterię.

Reklama

kolczyki serduszkaPrzepadają za nim dziewczynki, nastolatki i kobiety. I nie ma się w końcu czemu dziwić. Serce symbolizuje przecież romantyczną stronę miłości, czyli coś, o czym marzy każda kobieta bez względu na wiek czy szerokość geograficzną.

Serce występuje chyba na wszelkich możliwych ozdobach. Poczynając od kolczyków, mamy malutkie kolczyki serduszka wkręty, srebrne, złote, zdobione cyrkoniami w dowolnym kolorze. Dalej mamy serduszka wiszące – bardzo popularne są duże kryształy, dostępne obecnie we wszystkich kolorach tęczy. Bardzo tradycyjną ozdobą są też zawieszki na szyję w kształcie serca, od malutkich i skromnych, po bogato zdobione cyrkoniami, markazytami i innymi kamieniami szlachetnymi. Bardzo popularnym motywem jest zawieszka, składająca się z dwóch części tego samego serca. Każdą połówkę nosi na łańcuszku jedna osoba. Jest to symbol wzajemnej miłości i oddania.

Serce jest też bardzo popularnym wzorem zawieszek charms do bardzo już rozpowszechnionych bransoletek modułowych. Tutaj pole do popisu jest nieograniczone. Mamy zawieszki wysadzane drobnymi kryształkami, zdobione dużą cyrkonią w kształcie serca, czy wreszcie pokryte emalią jubilerską, tradycyjnie w czerwonym kolorze.

Dla podkreślenia symboliki, serca często posiadają dodatkowo napisy, np. love czy mama. Takie idealnie nadają się na prezent będący wyznaniem i zapewnieniem naszych uczuć. Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby dostać takiego prezentu od swojego wybranka. Nawet jeżeli w innych okolicznościach uważa, że taka zawieszka serduszko jest infantylna.

Dotychczas nie wyjaśniono jednoznacznie skąd wziął się tradycyjny symbol serca. Wiadomo natomiast, że kształt ten nie ma nic wspólnego z sercem ludzkim, dlatego od dawna jego pochodzenie budzi kontrowersje. Tym bardziej, że istnieje teoria jakoby pierwowzorem było serce krowy, które ma bardziej zbliżony kształt.

Stopka autorska: kolczyki serduszka wkręty – http://aragat.pl/produkt/Srebrne-kolczyki-serduszka_194_1

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz