Strona dla firmy musi być przemyślana!

Jeśli właśnie zamierzasz rozpocząć reklamę firmy w internecie, zapewne zastanawiasz się nad stworzeniem strony internetowej. I nie ważne, czy już prowadzisz firmę od pewnego czasu czy właśnie ją rejestrujesz – będzie Ci potrzebna strona, która nie tylko nie odstraszy potencjalnych  klientów Twojej firmy, ale zachęci ich do kupienia u Ciebie. Niestety, stworzenie takiej strony nie jest wcale takie oczywiste…

Reklama

Widzisz, większość stron internetowych małych i mikro firm nie sprzedaje. Ktoś wydał na nie pieniądze, które po prostu mu się nie zwróciły. Powód takiego stanu rzeczy jest prosty: stworzenie strony, która będzie skutecznie zdobywała klientów dla Twojej firmy jest czymś dużo więcej niż tylko zaprojektowaniem ładnej grafiki i napisaniem tekstów z opisem Twoich usług lub produktów.

Graficzne przedstawienie sieci Internet

Tak wygląda graficzne przedstawienie części internetu. W takim natłoku stron www ciężko wybić się, jeśli nie wiesz, co robisz.

Od czego więc zacząć tworzenie strony internetowej?

Etap pierwszy: cel

Zacznij od ustalenia, jaki jest jej cel. Jeśli nie będziesz wiedział, po co Twoja strona jest w Sieci, nie będziesz mógł zaprojektować jej tak, żeby pomogła Ci reklamować Twoją firmę.

Cel musi być konkretny, wyrażony akcją użytkownika (internauty) na twojej stronie. Przykłady celów:

  • Zapisanie się na newsletter firmy
  • Odwiedzenie działu Kontakt
  • Wysłanie e-maila do firmy za pomocą formularza kontaktowego
  • Spędzenie na stronie określonego czasu (czyli zapoznanie się z ofertą firmy)

Jak widzisz, są to bardzo konkretne i, co najważniejsze, łatwo mierzalne cele. Dzięki monitorowaniu (za pomocą statystyk oglądalności) ich będziesz wiedział, czy strona spełnia swoje zadanie czy nie. Przydadzą się też do zwiększania skuteczności strony www: jeśli na sto odwiedzin cel będzie zrealizowany tylko 5 razy, to może chciałbyś go podnieść do 10 razy? Wiedząc, co się dzieje na stronie, możesz to poprawiać.

Etap drugi: Jak stworzyć stronę www?

Teraz przyszedł czas na przygotowanie treści strony. To przygotowanie zacznie nam proces tworzenia strony www.

Zastanów się, jakich informacji szukają osoby, do których kierujesz swoją stronę www. Napisz teksty, przygotuj zdjęcia, grafiki, itp. Dopiero po zebraniu ich i zaplanowaniu im miejsca, możesz przystąpić do budowania strony.

Jeśli nie wiesz jak stworzyć stronę www, to musisz wiedzieć, że masz kilka możliwości:

  • Zlecić – ta opcja wymaga od Ciebie najmniej, ale musisz znaleźć kogoś, kto rzeczywiście zna się na tym, co robi i oczywiście jest najdroższa
  • Użyć kreatora – kreator to aplikacja, która służy właśnie do łatwego budowania stron internetowych. Kreatory są łatwe w obsłudze, więc powinieneś sobie z każdym z nich poradzić. Ceny mają dosyć przystępne, a jedyną wadą jest to, że każdy z nich ma ograniczone możliwości (choć i tak są one dość spore)
  • Użyć systemu zarządzania treścią. Jest to oprogramowanie podobne nieco z filozofii działania do kreatorów, ale instalowane na własnym serwerze (a dokładniej na hostingu), dlatego wymaga więcej uwagi i wymusza nieco zagłębienia się w sprawy techniczne. Daje za to dużo większe możliwości tworzenia i rozbudowywania strony www.

Przetestuj powyższe rozwiązania. Na temat każdego z nich znajdziesz mnóstwo informacji w internecie – nie bój się szukać i pytać np. na tematycznych forach. Jeśli nadal nie będziesz wiedział jak stworzyć stronę www, może lepiej po prostu zlecić jej zbudowanie specjaliście? Stracony czas to też koszt…

Etap trzeci: Reklama strony

Gdy stworzysz już swoją stronę, okaże się, że żeby ją ktoś odwiedził, trzeba ją rozreklamować. Nie będę tu rozwijał tego bardzo długiego tematu, ale mam dla Ciebie przydatną radę: zanim wybierzesz sposób reklamowania się, odpowiedz sobie na jedno pytanie: do kogo skierowana jest moja strona? Potem zastanów się, gdzie w internecie znajdziesz tych ludzi, i tam się reklamuj. To jedyna droga do tego, żeby reklama w internecie nie kosztowała Cię drogo.

Podsumowanie

Taka podstawowa wiedza, a i tak okazuje się, że mało kto ją posiada. Dowiedziałeś się, jak zaplanować treść swojego serwisu, jak stronę stworzyć i dostałeś (cenną wbrew prostocie) poradę dotyczącą reklamowania Twojej strony www. Masz więc podstawy, które pozwolą Ci zbudować stronę dużo skuteczniejszą niż strony konkurencji. Życzę powodzenia!

Stopka autorska: jak stworzyć stronę www – http://www.fastpc.pl/thread-7740.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz