Co warto wiedzieć o tuningu samochodów?

Zmiana wyglądu auta poprawa jego osiągów to standardowo kojarzone pojęcia z procesem tuningowania, czyli wymiany elementów fabrycznych i zastępowanie ich innymi o lepszych parametrach.

Reklama

samochód pod tuninguSam tuning podzielić można na estetyczny i techniczny. Pierwszy opiera się na zmianie właśnie wyglądu samochodu, od felg, spojlerów, zderzaków, wyposażenia wnętrza do najmniejszych drobiazgów jak lampki diodowe. Drugi natomiast to wymiana elementów układu jezdnego, wydechowego, zawieszenia, jak również przerabianie samego nadwozia. Zatem nie jest zaskakującym iż tuning jest drogi i czasochłonny. Oczywiście klasyczny a nie taki jak chip tuning który staje się coraz popularniejszy wśród posiadaczy samochodów.

Czym zatem jest ten rodzaj tuningu? To profesjonalna ingerencja w elektronikę samochodową bez zmiany części i podzespołów. Zaletą niewątpliwą tego rodzaju tuningowania jest sama prostota oraz efektywność. Zmiana oprogramowania w czujnikach i sterownikach pozwala uzyskać nawet do 25% mocy więcej w silniku. Także elektronika samochodowa daje spore możliwości. Oczywiście samo programowanie na nowo albo użycie programów autorskich do chipów wymaga sporych umiejętności. Dlatego też warto zlecać tuning elektroniki tylko tym serwisom które wykorzystują programatory uniwersalne i za ich pomocą wgrywają własne oprogramowania autorskie. Takie które są całkowicie bezpiecznie a jednocześnie przyniosą oczekiwany efekt.

Decydując się na elektroniczny tuning silnika kierowca powinien pamiętać że najlepsze efekty uzyskuje łącząc zmianę elektroniki z wymianą niektórych elementów wrażliwych na zużycie. Jak wał korbowy, miska olejowa, przewody silnika. Dzięki temu sama zmiana parametrów jednostki napędowej będzie skuteczna i trwała.

Stopka autorska: chip tuning – http://www.telwis.pl/chip-tuning-c-33.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz