Ubezpieczenie OC przewoźnika

Przewoźnicy w różny sposób zabezpieczają się przed konsekwencjami utraty albo zniszczenia ładunku. Podstawowe działanie prewencyjne to oczywiście stosowanie odpowiednich środków transportu oraz zatrudnianie wykwalifikowanego personelu. Coraz powszechniejsze staje się również posiadanie ubezpieczenia OC przewoźnika.

Reklama

samochód ciężarowyTakie ubezpieczenie zapewnia ochronę przewoźnika przed roszczeniami ze strony zleceniodawcy w razie zniszczenia lub utraty przesyłki. Ubezpieczenie OC przewoźnika występuje w dwóch wersjach: w ruchu krajowym i w ruchu międzynarodowym. Warto przy tym zaznaczyć, że wymienione polisy nie pokrywają się swoim zakresem i podlegają regulacjom w oparciu o różne przepisy. Dlatego przewoźnik świadczący przewozy na terenie Polski i zagranicą powinien zaopatrzyć się w dwie polisy.

Spółki ubezpieczeniowe inaczej tworzą też zakres ochrony wynikający z ubezpieczenia. Jeden rodzaj ładunku może być objęty polisą w przewozie wewnętrznym, a w ruchu międzynarodowym będzie wymagał wykupienia stosownej klauzuli dodatkowej. Dotyczy to na przykład ładunków podwyższonego ryzyka (elektronika, alkohol wysokoprocentowy, wyroby tytoniowe itp.) oraz ładunków oznaczonych jako ADR. Dlatego szukając OC przewoźnika, warto skorzystać z usług multiagencji specjalizującej się w wycenianiu ubezpieczenia OCP. Zagwarantuje to wybranie najlepszej polisy z palety kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Takie rozwiązanie gwarantuje także, że polisa OC przewoźnika będzie odpowiadała oczekiwaniom potencjalnego odbiorcy. Nie bez znaczenia jest też możliwość uzyskania konkurencyjnej ceny przez wybór z oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Takie rozwiązanie daje gwarancję, że potencjalny przewoźnik będzie na pewno zadowolony z zakupionego ubezpieczenia.

Stopka autorska: OC przewoźnika – http://www.vispar.pl/OC-przewoznika.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz