Wypłata odszkodowania z polisy AC

Jeżeli Twoje auto zostało uszkodzone w wyniku powodzi możesz liczyć na odszkodowanie pod warunkiem, że wykupiłeś odpowiednie ubezpieczenie. Dzielą się one na obowiązkowe i dobrowolne, przy czym wypłata przysługuje Ci w tym wypadku jedynie z polisy autocasco.

Reklama

Ubezpieczenie AC

powódź Jeżeli posiadasz tylko pakiet obowiązkowego ubezpieczenia OC to nie możesz liczyć na pieniądze od ubezpieczyciela. Tylko posiadacze ubezpieczenia Autocasco (AC) mają możliwość pokryć szkody ze swojej polisy. Jak wiemy nie każdy taką polisę posiada – jest to ubezpieczenie dobrowolne. Chroni posiadacza od skutków uszkodzeń, zniszczenia czy kradzieży. Zakres polisy AC jest różny w zależności od firmy ubezpieczającej i woli samego ubezpieczonego. Jako jedną z opcji (niekiedy jest to w standardzie) możemy wybrać ubezpieczenie od skutków spowodowanych zdarzeniami losowymi takimi jak pożar czy powódź. Jeżeli nasza polisa nie posiada takiej opcji należy wykupić dodatkowy pakiet powodziowy. Odszkodowanie za uszkodzenia spowodowane powodzią będzie wypłacone nie tylko posiadaczowi odpowiedniej polisy zamieszkującemu teren powodziowy, ale także każdemu posiadaczowi pojazdu, który przyjechał na taki teren. Możliwe jest także ubezpieczenie powodziowe maszyn rolniczych.

Jak zgłosić szkodę?

Podstawową rzeczą, jaką powinniśmy zrobić po zajściu uszkodzenia na wskutek powodzi to zgłoszenie szkody w zakładzie ubezpieczeń. W tej chwili nie trzeba tego robić osobiście – można również przez internet lub telefonicznie. Pamiętajmy, że odszkodowania nie otrzyma posiadacz tylko ubezpieczenia OC a także posiadaczy ubezpieczenia nieruchomości i mienia ruchomego. Polisy te nie obejmują np. pojazdów zaparkowanych obok nieruchomości.

Stopka autorska: Autocasco (AC) – http://www.motobiznes.net/Ubezpieczenia-AC.htm

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz