Coraz większa popularność grupowych zakupów

Ostatnie badania przeprowadzone najpierw przez PBI, a potem przez jeden z agregatorów ofert zakupów grupowych potwierdziły rosnącą popularność tego segmentu e-handlu.

Reklama

zakupy grupoweBlisko połowa respondentów przyznała, że korzysta z tego typu promocji raz w miesiącu. Jedno z pytań: Jak często kupujesz oferty grupowe?

Według wielu badań, największe portale zakupów grupowych zanotowały łącznie blisko 10 milionów realnych użytkowników (RU). Dodatkowy ruch na rynku powodują serwisy agregujące promocje ze wspomnianych portali, czyli tzw. agregator ofert.

W największym skrócie grupowe zakupy polegają na nabywaniu kuponów na produkty lub usługi. Vouchery te zawierają kilkudziesięcioprocentowy upust (od 30-80%), który usługodawcy rekompensują sobie napływem dużej ilości (ilość kuponów do nabycia jest określona) nowych klientów. Ponadto, takie działanie, przy umiejętnym wykorzystaniu jego możliwości, może przyczynić się do intensywniejszej reklamy danej firmy lub przedsiębiorcy i przyszłych zysków, np. z kolejnych wizyt w restauracji lub wizyty osób, którym polecono dane miejscu lub usługę.

Dla większej przejrzystości ofert, portale i agregatory zakupów grupowych wprowadzają różnorodne opcje i warianty segregacji zniżek . Dzielą w ten sposób promocje, np. na kategorie tematyczne, np. wakacje, zdrowie i uroda, sport, itd. oraz na miasta, których dotyczą konkretne okazje. Oprócz największych miast w Polsce, w ramach zakupów grupowych pojawiły się i cały czas dochodzą nowe, mniejsze miasta. Wśród nich można wyróżnić Zieloną Górę, Bydgoszcz i Częstochowę.

Na co należy zwrócić uwagę na zakupach grupowych? Jak w przypadku każdych zakupów (szczególnie tych robionych w internecie), trzeba spojrzeć na warunki realizacji voucheru i wszelkie inne istotne informacje o danej promocji. Dużym ułatwieniem jest geolokalizacja zniżek na mapie Google oraz możliwość otrzymywania newsletterów z najnowszymi ofertami z wybranego miasta lub regionu.

Stopka autorska: grupowe zakupy –

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    dobrze jeżeli wiemy co kupujemy. dlatego podoba mi się Deal.pl, gdzie użytkownik może wyrazić swoją opinię i porównać ofertę

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz