Zmiany w kredycie hipotecznym Rodzina na swoim

Rządowy kredyt hipoteczny Rodzina na swoim  ma zniknąć w 2012 roku. Już z końcem sierpnia 2011 roku zaczęły się zmiany w programie. Jak wpłynie to na sytuację na rynku kredytów hipotecznych oraz rynku nieruchomości?

Reklama

Rodzina na swoim

Banki liczyły na wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi Rodzina na swoim w pierwszym półroczu 2011 roku. Przypuszczenia na temat wzrostu popytu na ten rodzaj produktu bankowego wynikały z mającej nastąpić likwidacji preferencyjnego kredytu hipotecznego w 2012 roku. Niemniej jednak już od sierpnia 2011 roku zostały wprowadzone restrykcyjne zmiany w programie. W tej chwili stał się on praktycznie niemożliwy do osiągnięcia.  Stało się tak poprzez wprowadzenie limitów maksymalnych cen mieszkań za mkw. Limity są tak niskie, że trudno w ich ramach pozyskać jakiekolwiek mieszkanie. Limity są różne w zależności od miasta oraz stanu używalności nieruchomości. Poza tym od przyszłego roku ma zostać wprowadzona rekomendacja S, która zaostrzy wymagania wobec kredytobiorców.

Banki na wzrost popytu kredytu Rodzina na swoim liczyły także poprzez udostępnienie kredytu osobom samotnym, czyli tak zwanym singlom. Niestety wzrost popytu na kredyty hipoteczne nie nastąpił w pierwszym półroczu 2011 roku, dlaczego? Przyczyn można upatrywać w bardzo niestabilnej sytuacji na rynku walutowym. Wahaniom ulegał kurs franka szwajcarskiego, a nad polską gospodarką wisiało niebezpieczeństwo kryzysu. Poprzez wzrost kursu franka banki zaczęłyby stosować coraz droższe zabezpieczenia, sytuacja finansowa klientów banków uległaby pogorszeniu, a wraz z nią sytuacja gospodarcza poprzez duży spadek konsumpcji i chęci do inwestowania.

Zanim podejmiesz decyzję porównaj oferty kredytów hipotecznych w różnych bankach Rodzina na swoim to rodzaj kredytu hipotecznego oferowanego przez wiele banków. Mimo tego, że jest to jeden i ten sam kredyt, porównanie kredytu hipotecznego jest bardzo ważne. Ostateczny koszt kredytu może być zmienny w zależności od oferty banku. O ile dopłaty do kredytu są zazwyczaj takie same, oprocentowanie również nie różni się znacznie, o tyle banki ustalają odmienne prowizje dla banku i zabezpieczenia kredytów.

Stopka autorska: kredyt hipoteczny – http://bank-kredytow.pl/kredyt-hipoteczny/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz