Popękane naczynka krwionośne – przyczyny ,profilaktyka, zamykanie

Słabe naczynia krwionośne to problem, z którym boryka się coraz więcej osób. Kruche ściany naczynek, nie wytrzymują ciśnienia krwi, rozszerzają się i pękają czego efektem są widoczne zmiany na skórze.

Reklama

Zamykanie naczynek

Przyczyn osłabienia naczyń krwionośnych jest wiele, powodem może być nadmierny wysiłek fizyczny, częste opalanie, działanie wiatru, wysokich i niskich temperatur, nieodpowiednia dieta i zażywanie alkoholu. Pękaniu naczynek krwionośnych sprzyja również zażywanie leków hormonalnych i sterydów. Osoby ze skłonnościami do pękających naczynek krwionośnych powinny zwrócić uwagę na dietę i styl prowadzonego życia. Przede wszystkim należy ograniczyć nadmierny i nagły wysiłek fizyczny a codzienną dietę wzbogacić o produkty bogate w witaminę C, PP oraz pochodne witaminy A. Pękaniu naczynek krwionośnych możemy również zapobiegać przez  stosowanie kremów dedykowanych do cery naczynkowej, stosowanie kremów z filtrem przed wyjściem na słońce, unikaniu solarium, maseczek rozgrzewających i kąpieli parowych. Korzystne efekty przynoszą również zabiegi kosmetyczne dedykowane dla skóry naczynkowej wykonywane salonie kosmetycznym, które pomagają obkurczyć rozszerzone naczynia krwionośne i znacznie poprawiają kondycję skóry.

Zamykanie naczynek krwionośnych – jaką metodę wybrać? Różowe kreseczki i pajączki na twarzy to niewątpliwe ślady popękanych pod skórą naczynek krwionośnych. Metod zamykania naczynek jest do wyboru kilka, a wybór metody zależy głównie od umiejscowienia i zaawansowania zmian. Na twarzy i górnych częściach ciała stosuje się metodę  elektrokoagulacji lub laserowe zamykanie naczynek.

Elektrokoagulacja zwana również diatermią chirurgiczną to metoda całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna, czyli wykonywana bez konieczności wkłuwania się w rozszerzone naczynko. Polega on na zamknięciu pękniętego naczynka poprzez dotknięcie go specjalną elektrodą, przez którą płynie prąd o wysokiej częstotliwości. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod, bowiem, raz zamknięte naczynko nie otwiera się powtórnie.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, niektóre osoby odczuwają lekkie i krótkotrwałe pieczenie. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i podrażniona a w miejscu zamykania naczynka może pojawić się niewielki strupek. Proces gojenia jest jednak bardzo krótki a efekt widoczny niemal natychmiast. Zamykanie naczynek poprzez elektrokoagulację to obecnie jedna z najbardziej skutecznych, bezinwazyjnych metod zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych. Zabieg można wykonać w gabinecie kosmetycznym.

Stopka autorska: Zamykanie naczynek – http://www.beautyexpert.kielce.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz