Niezbędne akcesoria dla psów

Mam psa, i co dalej? Oczywiście pytanie postawione błędnie, ale zdarza się to bardzo często i to w przypadku wszystkich zwierząt. Prawidłowa kolejność wygląda tak – chce mieć psa – czego będę potrzebował? Wielu rzeczy…

Reklama

piesKiedy wchodzisz do dobrego sklepu zoologicznego, akcesoria dla psów zajmują pokaźną część półek z towarem. Dwie miski (na pokarm i wodę), legowisko, a przynajmniej jakiś kocyk, obroża, smycz, szczotka do czesania, przynajmniej jedna dobra zabawka – taki zestaw obowiązkowy. Z biegiem czasu przydatne akcesoria dla psów zaczynają zapełniać coraz bardziej szafki i kąty. Coraz więcej rzeczy staje się potrzebnych lub wręcz niezbędnych, a czasami przybiera to nawet formę zbieractwa. Przyda nam się przecież zarówno prosta smyczka parciana jak i wygodna smycz automatyczna. Jeśli pies jest większy, to oprócz zwykłej obroży w ulubionym przez właściciela kolorze, niezbędna chwilami staje się kolczatka. Piłka do zabawy zakupiona zaraz na początku przygody z czworonogiem albo już nie istnieje albo jest tak nudna, że psina omija ją szerokim łukiem. Biegniemy więc do sklepu po kolejna porcję zabawek, piłek i aportów (komu by się chciało szukać kijka na spacerze) .

Jedziemy w odwiedziny do babci … Przecież psa nie zostawimy samego na dwa dni … Transporter … Szelki do samochodu … Mata na siedzenie … Butelka podróżna na wodę z miseczką … Nylonowy pojemnik na karmę … Ufff

A gdzie to wszystko schowamy? Oczywiście do specjalnie zakupionego na ta okazję plecaka na psie gadżety. Jego boczne kieszonki idealnie nadają się na przechowanie garści smakołyków i gumowej piszczącej gazety – jakoś trzeba temu psu pomóc przeżyć bez większych stresów 4h podróży w korku.

Tak oto z kilku podstawowych akcesoriów zrobił nam się pełny wór, szkoda tylko, że to nie Św. Mikołaj za niego zapłacił.

Stopka autorska: akcesoria dla psów – http://www.zoologiczny.sklep.pl/Psy__28

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz