Blaty do mebli kuchennych – jaki wybrać?

Na rynku jest wiele rodzajów blatów kuchennych. Obecnie modne staje się urządzanie wnętrz w niekonwencjonalny sposób. Ten trend nie mógł ominąć też naszych kuchni. Ciągle ukazują się nowe technologie, które pozwalają na użycie coraz to bardziej niecodziennych materiałów. Jednak przy wyborze blatu kuchennego należy rozważyć wszystkie wady i zalety i ustosunkować je do naszych wymagań.

Reklama

Meble kuchenneWybór odpowiedniego materiału z którego zostanie wykonany nasz blat,  powinien być dobrze przemyślany. Blat kuchenny jest najbardziej eksplorowanym miejscem w kuchni, dlatego powinien być niezwykle wytrzymały i funkcjonalny, bez względu na to czy urządzamy kuchnie w taki sposób żeby wyglądała wyjątkowo, czy cenimy bardziej zastosowanie praktyczne. Należy jednak pamiętać że materiał na blat musi być dobrze prezentujący się w naszej kuchni i komponujący z innymi meblami oraz odporny na temperaturę i wilgoć. Każdy ma inne priorytety i wymagania stawiane przy wyborze blatu kuchennego, dlatego nie da się jednoznacznie określić który z materiałów dostępnych na rynku jest najlepszy.

Istnieje wiele materiałów z których wykonuje się takie blaty na meble kuchenne. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Bardziej niespotykane materiały takie jak szkło czy żywica są droższe niż pozostałe, dlatego nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Jednak kuchnie w których zostaje użyty taki materiał są unikatowe i nowoczesne, a przy dobrym wykonaniu sprawiają imponujące wrażenie.

Dla osób ceniących sobie aspekty praktyczne jak i niższą cenę, są polecane materiały takie jak drewno, laminat czy metal. Najbardziej wytrzymały będzie blat kuchenny wykonany z kamienia naturalnego, którego bardzo trudno zarysować. Ten materiał nie należy jednak do tanich oraz jest trudny w montażu, a niektóre meble kuchenne nie są w stanie go udźwignąć.

Najbardziej popularnym materiałem jest płyta wiórowa pokryta laminatem, która posiada wiele zalet. Wśród nich wymienić można niską cenę, co ma bardzo duży wpływ na ich uznanie wśród osób urządzających swoje kuchnie. Kolejnym plusem jest bardzo szeroki wybór kolorów i form. Laminat maże być jednokolorowy lub imitować inne materiały, takie jak; marmur, corian, drewno czy granit. Blaty laminatowe są też funkcjonalne w kuchni, ponieważ są odporne na tłuszcz, chemikalia, ścieranie i wysoka temperaturę. Podstawowymi wadami tego materiału jest to, że nie można na nich kłaść gorących naczyń i łatwo ulegają zarysowaniu. Laminatu nie da się naprawić, tylko trzeba wymienić całość.

Osoby, które cenią sobie jakość oraz pragną mieć unikatową kuchnię powinny zainteresować się kuchniami z fornirów. Jest to wysokiej klasy materiał, który służy do wykończenia bardzo ekskluzywnych wnętrz. Dodatkowo jest odporny na różne uszkodzenia, jednak jego największym atutem jest zdecydowanie jego nieprzeciętny wygląd.

Jak widać wybór jest ogromny – decyzja zależy od naszych oczekiwań i budżetu jakim dysponujemy. Jednak w większości przypadków zaporą staje się budżet – wiele firm tworzy meble na wymiar o których marzą wszystkie gospodynie, jednak cena wyjątkowych projektów nigdy nie jest niska.

Stopka autorska: meble kuchenne – http://www.kuchnieformat.pl/kuchnie.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz