Czy łatwo jest hodować rybki?

Hodowanie rybek w akwarium to pasja wielu osób. Rybki nie nawiązują z człowiekiem takiego kontaktu jak pies czy kot, ale można je godzinami obserwować. Najciekawiej wygląda hodowla, w której są różne rodzaje ryb, ale nie zawsze jest możliwa taka hodowla.

Reklama

ryby akwarioweNiektóre ryby akwariowe wymagają specjalnych warunków w akwarium, inne zaś nie tolerują obecności innych gatunków w swoim otoczeniu. Ktoś, kto zaczyna być hodowcą musi wiedzieć, że nie jest zbyt łatwe. Ryby akwariowe mają różne wymagania – jeśli chce się sprawić radość dziecku, to najlepiej sprawić mu do akwarium takie rodzaje ryb, które są łatwe w hodowli i można mieć w akwarium ich kilka gatunków. Warto też pamiętać, że ostrożnie trzeba dobierać akcesoria akwariowe, ponieważ zbyt duża ich ilość sprawi, że młody, początkujący hodowca może pogubić się, co, do czego służy. Na początek warto mieć filtr do wody, grzałkę z termostatem oraz urządzenie do natleniania wody.

Początkujący akwarysta może mieć trudności w hodowli, jeśli wybierze ryby morskie, które są trudniejsze w hodowli. Obecnie jest tyle pięknych ryb słodkowodnych do hodowania w akwarium, a niektóre, całkiem proste w hodowli ryby akwariowe są tak piękne, że trudno od nich oderwać wzrok. Na pewno w każdym sklepie zoologicznym znajdzie się fachową poradę dotyczącą wyboru akwarium – od jego wielkości zależy, jakie rodzaje ryb mogą być hodowane – gupik może żyć, rozmnażać się w tłoku, ale wiele ryb w ciasnocie po prostu marnieje. Kupując akcesoria akwariowe należy pamiętać o tym, by nie wybierać bardzo atrakcyjnych i ozdobnych akwariów w kształcie kuli, ponieważ w nich każdy gatunek ryb się męczy.

Stopka autorska: akcesoria akwariowe – http://www.autosport.media.pl/piekno-w-akwarium/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz