Dlaczego warto wybudować dom drewniany?

Poczyniłem już robocze negocjacje i wiem, iż przede mną 2 opcje. Stereotypowy dom wybudowany z modułów murowanych, ewentualnie dom drewniany.

Reklama

dom drewniany

Od paru lat projektowanie rezydencji z drewna staje się coraz popularniejsze. Domy szkieletowe, nazywane dodatkowo kanadyjskimi, ujrzeć można w rozlicznych regionach Polski. Przypuszczalnie podstawowe opłaty będą raczej pokaźne, jakkolwiek późniejsze używanie domów drewnianych bynajmniej nie zrujnuje naszych kont. Całkowicie temat sumując, taka budowa po prostu jest bardzo sensowna.

Od zawsze żyłem w zwyczajnym budynku. Takie mieszkanie ma bezsprzecznie niemało przyjemnych wymiarów. Można wyliczyć dajmy na to niski czynsz, czy względnie niewysoką cenę takiego lokalu. Wiele osób przeżywa w blokach długie lata i są usatysfakcjonowani. Ja jednak zaczynam mieć dość natarczywych sąsiadów, krzyków na półpiętrze. Zamarzyłem o kupnie domu.

Miłuję wędrówki po górach. Rodzime widoczki poprawiają między innymi domy drewniane. Z racji odległości rzadko mam sposobność patrzeć na takie obrazki. Nasz dom z bali byłby wówczas przyjemną imitacją tych przeżyć. Bez wątpienia kwestią nadzwyczajną są osobiste domki letniskowe drewniane, gdzie można by wyrwać się od aglomeracyjnego rejwachu. W tej chwili przecież na ten komfort mnie nie stać. Sklecę w pierwszej kolejności jeden dom drewniany, a potem pewnie będę myślał o kolejnym.

Drewno to wybitnie ciekawy surowiec. Atrakcyjne są w równej mierze domy drewniane całoroczne oraz domki letniskowe. Cechą konstrukcji z drewna jest znaczny zakres odporności termicznej. Wskutek tego w porze letniej w domach kanadyjskich jest zdecydowanie chłodniej niż w hacjendach betonowych, a w okresie zimy – dla porównania cieplej. Spotykam kobiety egzystujące w domach z drewna, co zimą w zasadzie ani trochę nie odpalają pieców grzewczych. Jako że trzeba na godzinkę napalić w kominku, ażeby po budowli roztoczyło się łagodne ciepło. No i co ważne, ażeby nie pierzchło zbyt rychło na zewnątrz.

Stopka autorska: domy drewniane – http://www.zodan.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz