Jak poprawić efektywność pracy?

Każdy, kto próbował sił we własnym biznesie doskonale zdaje sobie sprawę, że prowadzenie firmy nie jest łatwe. Aby odnosić sukcesy trzeba nauczyć się właściwej organizacji czasu i pracy. Gdy pracujemy u kogoś na etacie nasza efektywność jest stosunkowo niska. Większość pracowników robi to, co do nich należy i zwykle z własnej inicjatywy nie podejmuje dodatkowych działań. Gdy pracujemy u siebie sprawa wygląda zupełnie inaczej. W zasadzie każde nasze działanie znajduje odzwierciedlenie w wysokości osiąganych zysków.

Reklama

spotkanie biznesoweNie oznacza to jednak, że wystarczy robić cokolwiek. Prowadząc swoją firmę uczymy się na własnych błędach i dzięki temu wiemy, jakich działań lepiej nie podejmować. Pracując u siebie robimy wszystko, aby działać efektywnie a unikamy tego, co nas rozprasza i utrudnia nam pracę. Chcemy zrobić jak najwięcej w możliwie najkrótszym czasie. Własna firma to nieustanne poszukiwanie pomysłów na usprawnienie pracy i redukcję kosztów, dlatego pracując u siebie jesteśmy dużo bardziej kreatywni niż pracując na etacie.

W każdej pracy bezwzględnie liczy się dobra organizacja. Trzeba umieć rozróżniać zadania pilne od ważnych a także takie, które można odłożyć na później lub w ogóle wyeliminować. Na to jak działa dana firma w dużej mierze wpływa wybór odpowiedniej kadry. Umiejętność dobierania sobie współpracowników również odgrywa ważną rolę.

Tym co hamuje polskie firmy są również problemy z płynnością finansową. Zwykle wynikają one z faktu pojawiania się nieuczciwych kontrahentów, którzy celowo uchylają się od zapłaty należności lub w sposób świadomy przekraczają okres spłaty, po to aby za darmo poobracać nieswoimi pieniędzmi. Gdy problemy z dłużnikami stają się już bardzo uciążliwe pomocna okazuje się być dobra kancelaria prawna. Warto zainwestować środki finansowe w profesjonalne porady prawne, gdyż doświadczony radca prawny jest ważnym wsparciem we wszelkich problematycznych sytuacjach powiązanych z polskim prawem.

Poza dobrym prawnikiem warto mieć także doświadczonego księgowego. Osoba taka jest bardzo pomocna, gdyż potrafi doradzić jak zoptymalizować podatki oraz jak prowadzić dokumenty firmowe, aby nie było żadnych problemów w razie kontroli skarbowej.

Stopka autorska: radca prawny – http://www.radca-pawlicki.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Co do prawnika to trzeba się zgodzić, bardzo często przydaje się aby zrozumieć co autor miał na myśli – najgorsze jest to, że interpretacje często bywają różne, dlatego dobry radca prawny to faktycznie wyzwanie.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz