Elektroniczny system kierowania samochodem – już wkrótce!

Naukowcy z GM przygotowują wielką rewolucje w przemyśle samochodowym, trwają prace nad integracją elektronicznego systemu kierowania samochodem oraz oprogramowania w pełni systemu zarządzania pojazdem.

Reklama

silnik samochodowy

Na targach ITS World Congress na początku października został przedstawiony światu prototyp samochodu elektrycznego Chevrolet EN-V. Ma mieć funkcjonalności pozwalające identyfikować pieszych, parkować, samodzielnie utrzymać bezpieczną odległość w ruchu – zauważa portal Daily Tech.

Samochód samosterujący będzie posiadał w dwa typy radarów, pierwszym będzie laserowy miernik odległości oraz dwa typy kamer działających na zasadzie światła widzialnego i podczerwieni. – co ma ułatwić jazdę w nocy, jak i system nawigacyjny oparty na gps oraz urządzenia zewnętrzne do zarzadzania samochodem np. za pośrednictwem urządzeń takich jak iphone lub bardziej wypecializowanych urządzeń.

Jak podaję serwis „Daily Tech” integracja systemu pozwoli na samodzielna jazdę na drogach poza terenem zabudowanym co ma nastąpić po roku 2015, zaś uaktualnienie oprogramowania pozwoli na stworzenie wyspecialiowanego komputera pokładowego i montaż dodatkowych czujników pozwalaących na jazdę po mieście, parkowanie i jazdę po zatłoczonych ulicach.

Konkurencja nie pozostaje w tyle, Detroit News podaje że naukowcy z pracujący dla Forda pracują nad podobnym wynalazkiem. Nowy pojazd z stajni forda ma być małym autem do jazdy po mieście z małym bagażnikiem, ładowanym z gniazdka o możliwościach przejechania 100 km na jednym ładowaniu.

Od dwóch lat badania na ten temat prowadzi również firma google, firma z doliny krzemowej planuje stworzyć mechanizm do zarządzania samochodem skonfigurowany z systemem google maps w sposób automatyczny niezależnie od panujących warunków.Nad podobnymi częściami samochodowymi pracują także eksperci japońskich producentów Toyoty i Hondy oraz europejskich Mercedesa, Renault i PSA.

Stopka autorska: częściami samochodowymi – http://www.czesci-krakow.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz