Etyczne pozycjonowanie stron internetowych

skuteczne pozycjonowanie

Samo posiadanie strony internetowej nie jest jeszcze wielkim osiągnięciem, a często nawet powodem do dumy. O sukcesie można mówić wtedy, kiedy nasza witryna przyciąga gości, którzy znajdują w niej to, czego szukali. A to już jest proces dość złożony i wieloetapowy. Pomińmy może samo tworzenie stron www, bo zakładam, że jeśli ktoś ma chrapkę na promocję- musi mieć już co promować.

Warto jednak wspomnieć słowem o tym, o czym wiele osób zapomina: strona internetowa musi być użyteczna. Najgorszą wizytówką jest witryna, w której można się zgubić podążając za wewnętrznym linkowaniem. Ale to w zasadzie nie moja branża- ktoś mi zaraz zarzuci, że pozycjoner nie może wtrącać się w działania webmasterów. Niech więc i tak będzie.

Reklama

W takim razie w kwestii samego pozycjonowania. Mówi się o nim wiele, choć właściwie nie powinno być tak głośno- reklama, bądź, co bądź, nie powinna wzbudzać zainteresowania wszystkich, zanim nie zostanie ukończona. Tymczasem to właśnie przygotowanie pozycjonowania budzi największe, niezdrowe emocje. Z czego to wynika? Przede wszystkim z ogromnej konkurencji i ograniczonej ilości sposobów na profesjonalne pozycjonowanie. Jeśli więc wiele osób skorzysta z tak zwanego „czarnego SEO”, pozycjonerzy tracą dobrą opinię. Tymczasem to jedynie niektórzy pozwalają sobie na korzystanie z metod nieetycznych lub nielegalnych.

Najwięcej na tym tracą oczywiście ich klienci, których strony można odwiedzić korzystając z linków w SWL-ach albo nawet na stronach pornograficznych czy rasistowskich. Pozycjonowanie to może i skuteczne, ale czy tak właśnie powinna wyglądać reklama? Wydaje się, że nie. A później, według klientów, taki stan rzeczy jest winą nieuczciwego pozycjonera. Pamiętajmy jednak, że to klient decyduje o wyborze portfolio, decyduje o wyborze wykonawcy, którego uzna za najlepszego. Kierowanie się w tym wyborze wyłącznie ceną jest, lekko mówiąc, niezbyt rozsądne.

Stopka autorska: profesjonalne pozycjonowanie – http://www.pozycjaplus.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz