Jak wybrać szlafrok?

Szlafrok to niezwykle funkcjonalna część garderoby. Nie tylko może być używany zarówno przez kobiety, mężczyzn i dzieci, ale też sprawdza się w wielu sytuacjach. Szlafrok otula nasze ciało w domu po kąpieli, możemy go używać na basenie, w spa, a w razie choroby przydaje się w szpitalu. Dobrze mieć go wśród swoich ubrań, ale na co warto zwrócić uwagę przy jego kupnie?

Reklama

szlafrok

Po pierwsze: materiał

Najpowszechniej wykorzystywanym materiałem przy produkcji szlafroków jest bawełna. To składające się z celulozy naturalne włókno ma doskonałe właściwości absorbujące i jest łatwe w obróbce. Bawełniane szlafroki polecane są zwłaszcza na wiosnę i lato. Są też niezbędne w cieplejszych klimatach, w których ciało narażone jest na większa potliwość. Szlafroki zimowe wykonywane są przeważnie z weluru i frotte, dzięki czemu zapewniają ciepło przy niższych temperaturach. Damskie szlafroki, których zadaniem jest okrycie ciała wykonuje się ze zwiewnych materiałów jak tiul, satyna czy jedwab.

Po drugie: fason

Obecnie możemy wybierać wśród wielu modeli szlafroków. Wybór determinowany jest często przez cel, do jakich okrycie to ma nam służyć. Jeśli wybieramy szlafrok kąpielowy z pewnością zdecydujemy się na dłuższy fason, który pozwoli otulić całe ciało. Jeśli chcemy również się ogrzać, dobrym rozwiązaniem będzie zakup szlafroka z kapturem. Modele z kieszeniami z pewnością zadowolą dzieci, ponieważ pozwalają na noszenie ze sobą zabawek lub drobnych przedmiotów. To także praktyczne rozwiązanie dla dorosłych, którzy nie mogą rozstać się z telefonem lub – podczas choroby – z paczką chusteczek. Oczywiście fason szlafroka, tak samo jak jego kolor jest kwestią gustu.

Po trzecie: przeznaczenie

Rodzaj szlafroka zależy zwłaszcza od tego kto go nosi. Mimo braku jednoznacznych reguł, szlafroki męskie różnią się jednak od damskich. Osoby szukające ciepłego okrycia lub ochrony po kąpieli powinny zastanowić się nad wyborem szlafroków frottowo-welurowych. Domatorzy z pewnością wybiorą wygodny i praktyczny fasony z kieszeniami. Czyniąc go swoim ulubionym domowym ubiorem, warto zastanowić się nad kupnem eleganckiego modelu. Ta sama zasada obowiązuje gdy zabieramy szlafrok na wakacje lub w przypadku pań, czynimy z niego dodatek np. do eleganckiego kompletu bielizny.

Stopka autorska: Damskie szlafroki – http://missysecret.pl/bielizna-nocna/szlafroki-2

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz