Jak zabezpieczyć posesję przed urlopem?

Jeśli wszyscy domownicy wyjeżdżają na kilkutygodniowe wakacje, warto oprócz alarmu pomyśleć o udoskonaleniu systemów antywłamaniowych.

Reklama

bramaNawet najlepsze ubezpieczenie niekoniecznie pokryje wszelkie koszty związane z wizytą nieproszonych gości. Dlatego lepiej zainwestować w zabezpieczenia chroniące mienie i pozwalające na beztroski wypoczynek z dala od domu. Pierwszy krok ku temu może stanowić wyposażenie nieruchomości w system alarmowy, najlepiej połączony z centralą firmy ochroniarskiej. Takie rozwiązania zapewniają podgląd sytuacji w razie włamania, niezwłoczną interwencję oraz zawiadomienie policji. Mało komu przyjdzie do głowy rabunek w twierdzy otoczonej kamerami i oznaczonej logo podmiotu z branży „asekury”.

Na froncie posesji pierwszą barierę do złamania stanowią bramy. Nowoczesne konstrukcje sterowane są zdalnie. Więc jeśli złodziejowi uda się przedostać do środka, najważniejsze aby nie znalazł pilota, dzięki któremu mógłby spokojnie i bezpiecznie opuścić teren z łupem. Wjazd na posesję powinien być doskonale oświetlony, aby kamerom, przechodniom lub sąsiadom nic nie umknęło uwadze. Zwiększa to również szanse na identyfikację intruza, jeśli uda mu się zrealizować niecny plan.

Złodzieje dostają się często do domu dzięki niezabezpieczonym balkonom, lub przez taras. W tych miejscach niezbędne jest zainstalowanie rolet antywłamaniowych. Najlepiej aby na czas naszej nieobecności żadne okno – nawet piwniczny lufcik – nie dawało szans na przedostanie się do wewnątrz. Warto przy tym korzystać z certyfikowanego asortymentu, instalowanego przez doświadczonych fachowców. Niektóre firmy montujące takie elementy zabezpieczenia dają nawet gwarancję zwrotu kosztów zakupu w przypadku ich sforsowania. Zamki, drzwi, rolety zewnętrzne a nawet okna powinny mieć atesty stosownych, wiarygodnych instytucji.

Szczególnie na niższej kondygnacji dobrym pomysłem jest dodatkowe wzmocnienie okien, np. za pomocą szyb zbrojonych. Współczesne produkty na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od standardowych, więc nie musimy obawiać się o ich toporny wygląd. Wytwarzane są w podobny sposób jak np. szyby w autach przeznaczonych dla dyplomatów i innych VIP-ów. Wszystkie te zabezpieczenia wiążą się z niebagatelnymi wydatkami. Jednak zwłaszcza gdy na posesji mieszkamy i jednocześnie prowadzimy firmę, takie inwestycji zdecydowanie mają sens. Niejeden właściciel willi i przedsiębiorca przekonał się że tego rodzaju wydatki stanowią niewielki procent wobec potencjalnych strat, jakie możemy ponieść w wyniku włamania.

Stopka autorska: bramy – http://www.anpok.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz