Jakie wybrać wykładziny?

wykładzinyKażdy z nas ceni sobie piękny wygląd, estetykę i niepowtarzalny klimat miejsca, w którym na co dzień przebywamy. Czy to dom, mieszkanie, biuro, czy szkoła, zależy nam, by dobrze się tam czuć.

Sama atmosfera panująca w konkretnym miejscu powinna zależeć od jego przeznaczenia. Dom jest miejscem, gdzie wracamy, by odpocząć po ciężkim i stresującym dniu. Dlatego większość z nas stara się tak tworzyć lub projektować wystrój wnętrza naszego mieszkania, by dawało nam ono możliwość odpoczynku, relaksu i nabrania sił do dalszego działania. Stosujemy zazwyczaj ciepłe, przyjemne barwy, a także dużo przytulanych elementów wystroju, np. poduszki, kanapy, pufy, puszyste wykładziny dywanowe, piękne drewniane panele, zasłony, a także ciepłe, kojące barwy na ścianach, meblach i innych elementach.

Reklama

Inaczej jest w przypadku biur, czy szkół, czyli miejsc gdzie musimy pracować umysłowo. Wystój tych wnętrz powinien przede wszystkim wzmagać naszą koncentrację, pobudzać kreatywne myślenie, a także pozwalać na chwilę odpocząć od np. wielogodzinnego wpatrywania się w monitor komputera. W miejscach pracy, czy nauki stawianym na minimalizm, a także na funkcjonalność. Nie możemy dopuścić, zwłaszcza podczas aranżacji wnętrza, by pomieszczenia, w których będziemy przebywać były zagracone.

Dobrze zaplanowane wnętrze biura pomoże nam w pracy, zwłaszcza pod względem organizacji i bezpieczeństwa. Biurka, ławki, krzesła i pozostałe meble powinny być odpowiednio przystosowane do funkcji i wymiarów wnętrza. Pamiętajmy również, że bardzo dużo wypadków zdarza się w miejscach pracy, czy w szkołach, dlatego kładźmy na podłogach dywanów, chodników, czy płytek ceramicznych. Zrezygnujmy z nich na rzecz wykładzin podłogowych, bądź dywanowych, które dobrze dopasowane do rozmiaru pomieszczenia i odpowiednio zabezpieczone, nie będą się podwijać, zagniatać, czy przesuwać, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych uszkodzeń ciała.

Stopka autorska: wykładziny – http://www.tapes.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz