Kredyt na samochód – wymagane dokumenty

Każdy przedsiębiorca prędzej czy później dojdzie do wniosku, że warto zaciągnąć kredyt na samochód. Bez względu na to jaki rodzaj działalności prowadzi, znajdzie odpowiedni zapis czy kruczek prawny, żeby jakimś cudem móc się o niego ubiegać. Ponieważ samochód firmowy daje mnóstwo nowych możliwości powinniśmy go wybrać bez wahania. A czym się kierować przy jego wyborze oraz co musimy przygotować?

Reklama

kluczyki do samochoduBiorąc kredyt na nowe auto będziemy musieli się wykazać nielada cierpliwością oraz wytrwałością, żeby doprowadzić wszystko do końca. Zacznijmy od tego jakie dokumenty oraz inne ważne papiery musimy przygotować.  Oczywiście nie obejdzie się bez potwierdzenia naszej tożsamości. Tutaj potrzebny będzie albo dowód osobisty albo np. prawo jazdy. Niektóre banki mogą nie uznawać tego drugiego, ale to nie powinien być zbyt Duzy problem. Kolejną ważną sprawą jest potwierdzenie tego, że samochód w firmie jest nam potrzebny. Tak jak wspomniałem na początku artykułu nie powinno być zbyt dużego problemu, żeby przekonać Panią z banku, że samochód jest Ci wręcz niezbędny do codziennej pracy. Mało tego wiele osób bierze nawet kredyty na motocykl.

Sporą zaletą kredytu samochodowego jest możliwość zaciągnięcia pożyczki nie tylko na samochody nowe, ale także na używane.  Pewnie wiele osób zastanawia się jaki jest sens brania w kredyt samochodów używanych, jednak należy pamiętać, że jest to indywidualny wybór każdego właściciela i należy go uszanować.

Wracając jednak do potrzebnych dokumentów to musimy mieć na względzie także inne kwestie formalne jakie przyjdzie nam przygotować. Zacznijmy od tego, że będziemy potrzebowali zaświadczenia o dochodach naszej firmy za poprzednie sześć miesięcy oraz zaświadczenia o NIPie, REGONIE oraz wyciąg z Biura informacji Kredytowej. Sugerując się ofertami banków, zwracajmy uwagę na te, które nie będą wymagały od na dodatkowego ubezpieczenia. Kredyty samochodowe można brać najczęściej na 5-6 lat, czasem trafiają się perełki na lat 8. Jednak czy rzeczywiście, aż tak długo zejdzie nam się ze spłatą nowego pojazdu?

Stopka autorska: kredyt na nowe auto – http://kredytynasamochod.pl/kredyt-na-samochod/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz