Domowe lampy led i ich zalety

W obecnych czasach nowoczesna technologia towarzyszy nam na każdym kroku. Zjawisko to jest zauważalne również w technice oświetleniowej.

Reklama

lampy led

Obecnie coraz modniejsze stają się lampy led, są to innowacyjne lampy oparte na technologi diodowej, czyli tak zwanych ledach. Do nie dawna technologia ta była stosowana przede wszystkim w miejscach publicznych. Już od kilku lat możemy spotkać lampy led w barach, restauracjach, dyskotekach i klubach, jak również w różnych innych miejscach użyteczności publicznej. Dotychczas lampy led jako, że są nowością na rynku były dość drogie. Jednak jak każda nowa technologia również i ta z czasem staje się tańszą.

Obecnie produkowane są odpowiednie lampy led do stosowania w domu. Są one kierowane przede wszystkim dla osób lubiących nowoczesność w swoim mieszkaniu. Dają bardzo szerokie możliwości w zakresie spektrum światła. Poza tym jest to technologia przyjazna środowisku, co obecnie również jest modne. Lampy led  powali wypychają z rynku do niedawna tak popularne halogeny, których popularność była swojego czasy bardzo wysoka. Jednak moim zdaniem lampy led dają dużo ładniejsze światło niż halogeny. Ich wykorzystanie wiąże się również z dużą oszczędnością energii elektrycznej, co oczywiście ma duże znaczenie dla naszego portfela.

Wspomniałem wcześniej o ekologii – otóż lampy led są ekologicznie nie tylko ze względu na oszczędność energii elektrycznej, ale również z powodu tego, że nie stanowią zagrożenia dla środowiska jako odpad, między innymi dlatego, że nie zwierają rtęci. Dodatkowo zwykle nadają się do ponownego wykorzystania.

Stopka autorska: lampy led – http://www.oswietlenieled.info

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


komentarze 2

 1. avatar

  W ogóle technologia led się zrobiła bardzo popularna ostatnio.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. avatar

  Ogólnie rzecz biorąc ich największą zaletą jest emisja w miarę możliwości mocnego światła w stosunku do niewielkiego zużycia energii

  VN:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz