Ocet jabłkowy – skuteczna dieta odchudzająca?

Popularność, jaką cieszy się obecnie ocet jabłkowy rodzi pytanie o to, czy nie jest to kolejna „dieta cud”, której popularność okazuje się być fenomenem bardzo trudnym do wyjaśnienia i która charakteryzuje się tym, że tak naprawdę nie ma żadnego wpływu na organizm.

Reklama

jabłoń

Sam pomysł picia octu budzi przecież u wielu osób przerażenie, trudno więc dziwić się ich sceptycyzmowi. W obronie octu jabłkowego i stworzonej na jego bazie „diety octowej” występują jednak nie tylko osoby, które straciły w ten sposób na wadze, ale również lekarze. Ci ostatni przyznają, że ocet jabłkowy przyspiesza proces gubienia zbędnych kilogramów i są w stanie wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje.

Mówiąc o czynnikach wpływających na sukces diety octowej nie możemy zapominać o tym, że mamy do czynienia z wieloma przyczynami nadwagi. Jeżeli ktoś tyje dlatego, że nie wyobraża sobie życia bez hamburgerów i czekolady i nie zamierza zrywać z tego rodzaju nawykami, nie pomogą mu nawet litry octu jabłkowego dostarczane organizmowi w ciągu dnia. Dieta octowa nie jest też skierowana do osób, które nie zamierzają wyjść na krótki spacer i uważają, że pogląd mówiący o korzystnym wpływie aktywności fizycznej na spadek wagi jest przesadzony nie znajdując logicznego uzasadnienia.

Zdecydowana większość osób odchudzających się jest jednak gotowa na pewne poświęcenia, co więcej, nie raz okazuje się, że poświęcenia te są ponoszone tak przez kobiety, jak i przez mężczyzn, a jednak efekty kolejnych diet są co najmniej niezadawalające. Okazuje się, że bardzo częstym problemem osób z nadwagą jest niewłaściwa przemiana materii, czy też, co jest określeniem bardziej zbliżonym do stanu faktycznego, jej istotne spowolnienie. Organizm potrzebuje w takim wypadku wsparcia, a ocet jabłkowy okazuje się być wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki wysokiej zawartości pektyny w jego składzie, przyspieszanie tempa przemiany materii jest zaś jedną z najważniejszych funkcji, jakie spełnia ten składnik.

Ocet jabłkowy sam w sobie nie zagwarantuje nam zgrabnej sylwetki, tak zwaną „dietę octową” powinniśmy więc traktować przede wszystkim jako wsparcie dla szeregu wysiłków podejmowanych w celu uporania się z nadwagą.  Doświadczenia wielu osób sugerują jednak, że może okazać się to wsparcie szczególnie wartościowe, wskazane jest zatem wzięcie go pod uwagę.

Stopka autorska: ocet jabłkowyhttp://www.ocetjablkowy.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz