Okulary czy soczewki dla dziecka?

Dzieci, które poddano badaniom nad oceną szkieł kontaktowych oraz okularów, potwierdzają tezę, że okulary mogą zostać zamienione z powodzeniem na szkła kontaktowe, a ich użytkowanie zostanie ocenione jako zdecydowanie bardziej komfortowe i pozbawione wad typowych dla okularów.

Reklama

soczewki dla dzieciOkulary, który w przypadku dynamicznych dzieci będących w ciągłym ruchu często ulegają uszkodzeniu, stają się zdecydowanie mniej atrakcyjne niż soczewki, które raz założone do oka mogą tam trwać przez cały dzień, bez najmniejszej szkody dla osoby je noszącej. Dodatkowym atutem szkieł kontaktowych jest to, że pozwalają one ukryć wadę wzroku, która nie musi być oceniana przez inne osoby.

Dzieciom szczególnie podoba się możliwość noszenia jednodniowych szkieł kontaktowych. Takie soczewki są łatwiejsze w użytkowaniu. Nie trzeba ich bowiem pielęgnować, zanurzać w różnego typu płynach, dezynfekować, nawet uszkodzone czy zagubione nie wiążą się z ogromną stratą – po jednym dniu noszenia można je po prostu wyrzucić do śmieci. Taka propozycja producentów soczewek wydaje się również najlepsza dla rodziców, którzy mają problem z głowy. Nie muszą ciągle przypominać najmłodszym o to, by dbali o soczewki kontaktowe, które muszą przykładowo w dobrym stanie wytrzymać aż miesiąc, czy w przypadku innych propozycji nawet rok.

Szkła kontaktowe są również wysoko oceniane przez dzieci z powodu ich odczuć odnoszących się do komfortu podczas uprawiania sportu oraz tak popularnego wśród najmłodszych tańczenia. Soczewki dają pełną swobodę. Są również ważne z innego powodu. Dzięki nim najmłodsi nie muszą się obawiać o swój wygląd. Nikt nie będzie ich przezywał od okularników, nie będzie wytykał palcami. Będą mogły czuć się swobodnie w każdym towarzystwie.

Powyższe wnioski powstały po badaniu przeprowadzonym przez naukowców w ramach dużego projektu ACHIEVE (Adolescent and Child Health Initiative to Encourage Vision Empowerment – Inicjatywa na rzecz Poprawy Widzenia u Dzieci i Nastolatków). Badanie zatytułowano: „Jakość życia związana z widzeniem u dzieci noszących soczewki kontaktowe”.

Stopka autorska: soczewki kontaktowehttp://www.seeworld.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz