Organizacja ślubu i wesela – wskazówki

Dla wielu osób zorganizowanie własnego wesela jest gorsze od rozmowy z szefem o podwyżkę, ponieważ pracę zawsze można zmienić, a rodziny niestety nie. Wiele par wynajmuje domy weselne, które zajmują się organizacją całego ślubu i wesela. Jednakże wynajęcie domu weselnego to dodatkowy wydatek, często dość duży, dlatego nadal wiele par samodzielnie organizuje ślub i wesele.

Reklama

muzyka na weseluSamodzielne zorganizowanie wesela nie jest łatwe, ponieważ pominięcie jednego szczegółu może zniweczyć cały efekt. Na przykład wynajmując salę z miejscem do tańca musimy wynająć też zespół muzyczny, ponieważ bez muzyki taniec będzie co najmniej bardzo utrudniony. Przy organizacji ślubu do głosu bardzo często dochodzą emocje, które zakłócają racjonalne myślenie, a wtedy trudno jest uzyskać kompromis niezależnie czy w błahej czy ważnej kwestii. Ponadto usadzenie gości przy stole może być nie lada wyzwaniem, ponieważ w każdej rodzinie są kłótnie między członkami, lub też rodziny państwa młodych mogą za sobą nie przepadać.

Organizując wesele warto zacząć od zrobienia listy zadań. Najważniejsze jest jednak ustalenie daty ślubu, ponieważ konkretny termin sprzyja załatwieniu wszystkich innych formalności i zamówieniu usług. Ślubu nie można brać z dnia na dzień, jeśli planujemy też wesele, bowiem samo przygotowanie wesela może trwać kilka miesięcy. Szacuje się, że samo uszycie sukni dla panny młodej trwa 3 miesiące, a więc warto wybrać termin ślubu odległy od dnia dzisiejszego o co najmniej 3 miesiące, aby był czas na przygotowanie absolutnie wszystkich szczegółów. Konkretny termin umożliwi też zarezerwowanie sali na wesele, przyda się także zespół muzyczny czy catering.

Mając już wybrane miejsce ślubu i wesela trzeba rozesłać do rodziny i przyjaciół zaproszenia na ślub i wesele. Zaproszenia mogą być w formie ozdobnych kartek wkładanych w koperty lub też ruloników. Samo wybranie kształtu i motywu zaproszeń może trwać wiele godzin, a ustalić trzeba jeszcze menu na wesele. Wiele osób planuje standardowe weselisko z polskimi potrawami, aczkolwiek niektórzy zamawiają również szwedzki stół z przystawkami, które popularne są zagranicą. Ważny jest też wybór alkoholu, bowiem nie każdy będzie zadowolony widząc tylko wódkę na stole, wiele osób wybiera także wina czy likiery na weselną zabawę. Samo wybranie menu i alkoholi to największe wyzwanie, ponieważ trzeba znać upodobania kulinarne całej rodziny i wszystkich gości.

Stopka autorska: zespół muzyczny – http://www.zespolestrada.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz