Pilarka łańcuchowa spalinowa czy elektryczna ?

Sezon grzewczy już na dobre się rozpoczął. Temperatura z dnia na dzień spada, a wraz z tymi pogodowymi zmianami pojawiają się oznaki zbliżającej się zimy. Zanim jednak śnieg na dobre przykryje trawę na naszym ogródku, co rusz w wolnej chwili wykonujemy jesienne porządki. Usilnie grabimy liście oraz przycinamy nasze drzewa.

Reklama

Poza pracami ogrodowymi przygotowujemy także zapasy drewna do kominka. Wielu z nas dopiero od niedawana posiada swój wymarzony domek a wkoło niego nawet niewielki ogródek, a Ci którzy już dłużej cieszą się z radości własnych „czterech ogrodowych kątów” zastanawiają się nad skompletowaniem niezbędnego sprzętu do jego pielęgnacji. Jednak XXI wiek daje tak dużo możliwości, że czasem bez odpowiedniej wiedzy ciężko podjąć odpowiednią decyzję i co najważniejsze szybką. A nam marzy się własnoręczne przycinanie drzew oraz przygotowanie opału do kominka. Jednym z lepszych urządzeń wykorzystywanym właśnie w tym celu są pilarki.

Jakie są rodzaje profesjonalnych pilarek?

Jeśli chcemy przygotować drzewa na nadejście zimy, czyli po postu poucinać suche konary czy gałązki idealnie sprawdzi się pilarka łańcuchowa: spalinowa bądź elektryczna. Pierwszy tym pilarki jest znacznie wygodniejszy w zastosowaniu a przy tym bardziej ekonomiczny i korzystny cenowo. Ten typ jest także szeroko rozpowszechniony w wielu zakładach zajmujących się obróbką drewna: tartaki czy w leśnictwie.

Nam jednak wystarczy do prac przydomowych wersja pilarek półprofesjonalnych. Gdy jednak nasz ogród jest niewielki, nie posiadamy imponującej ilości drzewek owocowych lub innych gatunków drzew możemy także nabyć pilarkę łańcuchową elektryczną. Jest to rozwiązanie korzystne dla osób korzystających sporadycznie z tego urządzenia a także ceniących sobie lekkość urządzenia.

Bezpieczna praca z pilarką

Bez względu jaki tym pilarki łańcuchowej wybierzemy możemy ją wykorzystać nie tylko do „kosmetyki” naszego drzewostanu ale możemy także przygotować sobie klocki drewna do kominka. Nie jest to jednak jedyne urządzenie, które pozwoli nam obrobić jakiś fragment drewna.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie pilarek tarczowych zwanych potocznie w Polsce „krajzega”. Piła w tym przypadku jest okrągła i umieszczona w specjalnym blacie wraz z przymocowanym do niej wałkiem. Wałek z kolei napędzanym jest przez pasek klinowy do odpowiedniej ilości obrotów przez silnik elektryczny. Urządzenie to jest tak proste w swej technologii, że wiele osób konstruuje go na własną rękę. Zapominając jednak, że każdy typ pilarek jest niebezpieczny i przy wykonywaniu jakichkolwiek prac należy zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Stopka autorska: pilarka – http://www.papcomputer.pl/Broker-Domen/pilarka.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz