Remont mieszkania krok po kroku

W wielu z nas na samo słowo „remont” budzi przerażenie, nie tylko ze względu na mało zasobny portfel, ale także na całe zamieszanie i dezorganizację jako wprowadza w naszym życiu.

Reklama

malowanieJednak remont nie musi być w cale uciążliwy i może przebiec szybko nie wpływając na nasze życie codzienne, pod warunkiem, że go wcześniej odpowiednio zaplanujemy. Planowanie powinniśmy rozpocząć od określenia zakresu prac, jakie przeprowadzimy. W przypadku mieszkania możemy ograniczyć się do remontu jednego pokoju lub łazienki, natomiast w przypadku domu zakres prac remontowych może objąć wyłącznie jedno piętro. Oprócz obszaru remontu musimy również określić co dokładnie będziemy zmieniać w danym pomieszczeniu. W tym przypadku zakres prac możemy ograniczyć do pomalowania ścian lub przeprowadzić kapitalny remont wymieniając okna, drzwi oraz podłogę. Oczywiście wybierając drugą opcję musimy dodatkowo określić miejsce składowania mebli, które w przypadku wymiany okien, czy podłóg nie mogą pozostać w pomieszczeniu remontowanym.

W momencie kiedy zaplanujemy co dokładnie zmienimy we wnętrzu swojego domu lub mieszkania możemy przejść do drugiego etapu planowania, czyli wykonania wstępnego kosztorysu. Kosztorys możemy wykonać sprawdzając najlepsze oferty w Internecie lub też wybierając się do popularnych marketów budowlanych lub lokalnych firm w celu poznania cen oferowanych przez nie produktów. W przypadku kiedy wybierzemy osobiste sprawdzenie cen materiałów takich jak drzwi, okna, czy farby, warto odwiedzić kilka konkurencyjnych firm, w celu wybrania nie tylko najtańszej, ale również najlepszej pod względem jakości oferty. Planując wydatki na remont musimy pamiętać, iż czasami nie warto oszczędzać kupując tańsze okna, czy drzwi, ponieważ są to elementy, które mają służyć nam długie lata, a więc muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dodatkowo przy zakupie farb, glazury, czy też innych materiałów, które kupujemy na metry lub kilogramy warto dodać kilka dodatkowych jednostek, na poczet usterek, czy wypadków losowych, podczas których możemy uszkodzić cześć materiałów. Należy pamiętać, przy tym iż biorąc więcej towaru nie tracimy na tym, ponieważ większość sklepów budowlanych umożliwia zwrot nadmiarowych opakowań płytek, czy farb.

Po wykonaniu planowania zakresu remontu oraz kosztorysu, pozostaje nam ostatni etap przygotowywania remontu, czyli znalezienie fachowca, który ten remont zrealizuje. Te poszukiwania najlepiej przeprowadzić wykonując wywiad wśród znajomych i rodziny, którzy mogą polecić tanią i solidną firmę remontową, która odmieni wnętrze naszego domu lub mieszkania. Jeśli będzie to sprawna i dobrze działająca ekipa, remont minie nam w mgnieniu oka.

 

Stopka autorska: drzwi – http://www.stolmet.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz