Siedziba firmy – mieszkanie czy wirtualne biuro?

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze jest zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej. I nie powinno to dziwić, coraz więcej osób decyduje się na założenie firmy, bo ważna jest dla nich niezależność, nie chcą pracować dla kogoś, nie mogą znaleźć pracy w swoim fachu, przyczyn tych może być mnóstwo. Nie zmienia to tego, że liczba firm rośnie z miesiąca na miesiąc. Uważa się, że co dziesiąty Polak ma własną działalność gospodarczą.

Reklama

Od momentu, gdy wprowadzono owo „jedno okienko”, jednoosobową działalność gospodarczą można założyć praktycznie w moment, co znów znacznie zwiększyło ich pojawianie się na rynku. Wcześniej cała procedura była bardzo skomplikowana, ponieważ wymagała wycieczek do wielu miejsc po to, aby załatwić wszelkie formalności. Odkąd nie ma już tego kłopotu, możemy śmiało i my otworzyć firmę.

Niestety, te formalności, to nie jest jeszcze gwarancja sukcesu. Bardzo ważne jest również wybranie najlepszej siedziby firmy, a także dobry biznesplan, który sprawi, że będziemy mogli śmiało myśleć o przyszłości. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że znalezienie biura na naszą firmę, to trudna sprawa, ponieważ wiąże się ona z wysokimi kosztami, a adres, przecież, wypada mieć, to nie ulega wątpliwości. Jeśli początkowo, po prostu, nie mamy pieniędzy na opłaty za biuro w wysokości tysiąca lub nawet kilku tysięcy złotych, możemy zastanowić się nad skorzystaniem z usług wirtualnego biura. To dopiero nowość na polskim rynku, ale rozwija się dynamicznie, bo widać na nie wysokie zapotrzebowanie. Taka usługa przydziela adres firmie, ale również oferuje takie usługi, jak obsługa korespondencji. Może to być interesująca alternatywa dla tych , którzy pracują w domu, ale chcą mieć prestiżowy adres swojego biznesu.

Z biegiem czasu, gdy nasz biznes rozwinie się, można pomyśleć nad typowym biurem, ale dopiero wtedy, gdy będziemy przekonani, że możemy sobie na to pozwolić. W innych sytuacjach ryzykujemy sporo.

Wirtualny sekretariat może się okazać bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce się pojawić na rynku handlowo-usługowym i planuje szybki progres.

Stopka autorska: wirtualnego biura – http://www.biuroprogress.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz