Sklepy Allegro – kiedy warto otworzyć?

Wielu właścicieli sklepów internetowych korzysta z portali aukcyjnych, w tym z najbardziej słynnego – Allegro, który otwiera przed przedsiębiorcą nowe możliwości.

Reklama

zakupy

Pierwszą z nich jest otwarcie nowego rynku zbytu, dzięki czemu możliwe jest promowanie własnych produktów co przekłada się na kreację marki charakterystyczne dla naszego sklepu internetowego.

Niestety wystawianie swoich produktów na aukcjach Allegro lub na poprzez tzw. Sklepy Allegro niesie ze sobą dodatkowe koszta związane z przymusem oddawania pewnej prowizji.

Nie wolno się jednak zniechęcać – Allegro słynie z bardzo dużej mocy w wyszukiwarkach, co może przynieść nam pewien ruch organiczny z takich stron jak Google czy Yahoo. Można to określić mianem darmowej reklamy – nic nie płacimy za zwiększeniem ilości odwiedzin wyszukiwarek.

Samodzielność a Allegro

Sklepy Allegro są często traktowane jako przejściowy etap w promocji sklepu dążącej do zwiększenia sprzedaży. Po pewnym czasie przekraczana jest pewna granica opłacalności, która dostępna jest dla tych sklepów, które zdobyły dostateczną liczbę stałych, wiernych klientów. Jednak na samym początku zamykanie się na Allegro oraz inne popularne strony, chociażby porównywarki cenowe, jest wysoko niewskazane.

Podsumowanie

Handlowanie produktami ze swojego sklepu internetowego na Allegro może przynieść duże korzyści szczególnie dla tych, który nie zamierzają prowadzić tego e-biznesu na szerszą skalę. Jeśli nie posiadamy magazynów a towary trzymamy w domu oraz dochody ze sklepu służą tylko w celu delikatnego podbudowania budżetu, to samodzielność się nie opłaca.

Stopka autorska: Sklepy Allegro – http://e-czytelnicy.pl/wlasny-sklep-internetowy-a-allegro/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz