Styl skandynawski w sypialni

Sypialnia w naszym domu lub mieszkaniu to nie tylko miejsce do spania. To miejsce, do którego tęsknimy i w którym chcemy się poczuć komfortowo, a także zrelaksować się po długim, pełnym wyzwań dniu. Żeby sypialnia mogła prawidłowo spełniać swoją rolę należy odpowiednio zadbać o jej aranżację i wystrój.

Reklama

łóżko w sypialniWybierając styl, w którym chcemy urządzić naszą sypialnię warto zastanowić się nad zastosowaniem stylu skandynawskiego. Ten coraz popularniejaszy styl urządzania wnętrz zdobywa coraz więcej zwolenników, do czego przyczynia się z całą pewnością jego uniwersalność, swoboda interpretacji oraz fakt, że wnętrza skandynawskie są po prostu piękne.

Światło i kolor

Jedną z cech charakterystycznych stylu skandynawskiego jest częste stosowanie bieli lub ewentualnie jasnych, pastelowych kolorów. Takie podejście do wyboru barw idealnie sprawdza się w sypialni, gdzie wbrew temu co mogło by się wydawać, należy zadbać o odpowiednią ilość światła. Pozwoli to budzić się wraz ze wschodzącym słońcem, którego promienie odbijać się będą od białych ścian i wypełniać naszą sypialnię, witając nas ciepło i poprawiając nastrój na cały dzień.

Aby mieć pewność, że wystarczająco dużo światła dostaje się do wnętrza warto również zrezygnować z wszelkiego rodzaju kotar i zasłon. Aby zapewnić prywatność w nocy wystarczy zastosować rolety, które w skandynawskich wnętrzach bardzo często są właściwie jedyną dekoracją okien.

Wybór materiałów

Skandynawowie przywiązują wielką wagę do tego, aby w ich wnętrzach królowało tylko to co naturalne. W związku z tym np. podłogi w sypialni urządzonej w skandynawskim stylu koniecznie muszą być wykonane z naturalnego drewna. Pozwoli nam to poczuć się ‘bliżej natury’, co z pewnością będzie miało niezwykle pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

Podobne podejście do wyboru materiałów powinno dotyczyć też pościeli, poszewek, pledów i narzut. Dzięki zastosowaniu takich materiałów jak len i bawełna poczujemy się w sypialni komfortowo i będziemy mogli w pełni cieszyć się spędzanym tam czasem, a dodatkowo nasza sypialnia stanie się miejscem przyjaznym nawet gdy dokuczają nam różnego rodzaju alergie.

Dodatki

Aby podnieść wizualną atrakcyjność naszej sypialni trzeba koniecznie pomyśleć o charakterystycznych dla skandynawskich wnętrz dodatkach. Styl skandynawski to także, a może przede wszystkim ciekawe lampy, zegary, obrazy na ścianach czy dywaniki.

Oczywiście wszystkie te dodatki również obowiązkowo muszą być wykonane z materiałów naturalnych, o zazwyczaj neutralnych, stonowanych kolorach. Bardzo często taki mały dodatek jak jutowy dywanik czy stary blaszany zegar mogą niesamowicie podnieść walory wizualne naszego wnętrza.

Jeśli chodzi o dodatki typowe dla sypialni to również należy unikać zbyt wyszukanych rozwiązań. Narzuty i pledy z naturalnych materiałów ozdobione delikatnym wzorem spowodują, że nasza sypialnia stanie się miejscem nie tylko komfortowym, ale też niezwykle stylowym.

Stopka autorska: Styl skandynawski – http://norddeco.pl/content/6-styl-skandynawski

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz