Z kocem cieplej…

W chłodne jesienne wieczory wielu z nas marzy, aby usiąść przy kominku i ogrzać zmarznięte ciało. Niestety nie wszyscy mogą zrealizować swoje marzenia, aczkolwiek by się ogrzać nie trzeba specjalnie montować kominka. Do ocieplenia ciała w domu poza sezonem grzewczym najczęściej służą różnego rodzaju pledy, narzuty oraz koce.

kocNajpopularniejsze są koce z racji tego, iż w bardzo łatwy sposób można zadbać o ich czystość. Nie wymagają one prania chemicznego, ani też prasowania. Stosowanie się do wskazówek producentów na pewno zwiększy czas użytkowania koca. Spośród wielu gatunków koca na rynku każdy z nich cechuje się inną grubością, mięsistością włosia, rozmiarem i użytym materiałem. Tylko od nas zależy, na jaki koc się zdecydujemy. Koce dedykowane są nie tylko osobom dorosłym, ale także małym dzieciom. Zazwyczaj są to produkty, które są na licencji bajek Disney i posiadają najwyższą jakość.

Kocyki te można używać o każdej porze roku w domu, na podwórku, w czasie spaceru, gdy niemowlę śpi w wózku. Z pewnością są one również wyróżniającym się dodatkiem we wnętrzu mieszkania. Bez zbędnych kosztów można za ich pomocą w bardzo łatwy sposób odmienić styl swojego domu. Postęp technologiczny pozwolił na rozszerzenie oferty o specjalny nadruk. Niektórzy producenci koców udostępniają tą usługę klientom. Dzięki temu można na przykład zlecić do wykonania koc z wyznaniem miłości, podziękowaniem czy też imieniem nowo narodzonego dzieciątka.

Oprócz funkcji estetycznej oraz chroniącej przed chłodem koc stał się produktem, który w połączeniu z wkładkami magnetycznymi lub saszetkami z gorczycy spełnia rolę leczniczą. W szczególności takie koce polecane są osobom z reumatyzmem oraz chorujących na kręgosłup. Materiałem wiodącym w tym produkcie jest wełna owcza pozyskiwana ze specjalnej rasy Merynos.

Koce wykonane z tej wełny mają bardzo duże właściwości termoregulacyjne. Są one na tyle ciepłe, że osnute w pościel z powodzeniem mogą zastąpić kołdrę na sezon letni i wiosenno-jesienny. Oprócz tego będą miały niewątpliwie korzystny wpływ na nasze zdrowie.


Stopka autorska: koce – http://www.matex.pl/index.php/pl/koce.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz