Pytanie zawarte w tytule zadaje sobie wielu przedsiębiorców. Nic w tym dziwnego – branża fiskalna oferuje naprawdę bogaty wybór. Poszczególne modele różnią się między sobą parametrami, a czasem też posiadają odmienne funkcje. Jak nie zgubić się w gąszczu możliwości i postawić na rozwiązania najlepsze dla naszej działalności? Pierwszym krokiem jest ustalenie kilku istotnych kryteriów.
Liczy się charakter naszego przedsiębiorstwa
Od decyzji dotyczącej zakupu drukarki fiskalnej może zależeć sprawność i efektywność naszej dalszej pracy. Dlatego warto zastanowić się, jakiego typu działalność handlową prowadzimy. Jeśli, na przykład, dysponujemy obfitym asortymentem lub planujemy dalszy rozwój biznesu, dobrze jest zainwestować w możliwość obsługi pojemniejszej bazy towarowej. W ten sposób zyskamy pewność, że wprowadzimy wszystkie elementy oferty i będziemy przygotowani na zdefiniowanie nowych. Istotną rolę odgrywa tu także długość nazw dla towarów i usług. Większy zakres znaków pozwoli uniknąć stosowania skrótów, a także spełnić wymagania przepisów fiskalnych poprzez zapewnienie jednoznacznej identyfikacji całego asortymentu.
Drukarka fiskalna w każdej przestrzeni pracy
Podobnie ważna może okazać się wielkość stanowiska pracy. Obecnie są dostępne urządzenia rejestrujące, które, nie zajmując wiele miejsca, pozwalają przedsiębiorcy korzystać z zaawansowanych technologii. Tak jest w przypadku modelu D10 marki Elzab: drukarka zamyka się w wymiarach 190 x 95 x 70 mm, przy czym jest wyposażona w elektroniczną kopię paragonów i nowoczesny ekran dotykowy oraz obsługuje bazę towarową o pojemności 300 000 PLU. Inne rozwiązanie to Posnet Thermal HD, posiadająca nieco większe gabaryty, ale za to funkcjonująca w pozycji pionowej i poziomej, a także oferująca różne warianty konstrukcyjne wyświetlacza. Dzięki temu możemy dostosować nasze stanowisko pracy do indywidualnych potrzeb – nawet, jeśli jego przestrzeń jest mocno ograniczona lub trudniejsza w zagospodarowaniu.
Łatwo, szybko i efektywnie!
Za pojemnością bazy towarowej czy elastycznymi rozwiązaniami w zakresie budowy, powinno iść równie sprawne działanie mechanizmu drukującego – zwłaszcza, gdy mówimy o stanowiskach obciążonych przez intensywną sprzedaż w trybie ciągłym. Urządzenia rejestrujące potrafią wystawiać paragony (także z graficznymi nagłówkami, kodami kreskowymi czy QR) i dokumenty niefiskalne z prędkością dochodzącą do nawet 72 linii/s. Co więcej, efektywność ich pracy nie musi wiązać się z trudnościami w obsłudze. Zazwyczaj w mechanizmach drukujących stosuje się rozwiązania typu „clamshell”, „drop-in” czy „easy load” – maksymalnie upraszczające wymianę rolek papieru i w rezultacie – praktycznie eliminujące niepotrzebne przerwy w prowadzeniu sprzedaży.
Więcej o drukarkach fiskalnych przeczytasz na stronie www.pckf.pl
Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!