Porównywarka podróży- niezbędne narzędzie współczesnego turysty

Polska turystyka zagraniczna ze względu na ograniczenia ustrojowe zaczęła rozwijać się dopiero w drugiej połowie XX wieku. W 1956 wprowadzono w życie konwencję turystyczną na obszarach przygranicznych Polski i Czechosłowacji, a w 1972 umożliwiono masowy ruch turystycznej między Polską a NRD. W kolejnych latach Polacy mogli podróżować również do innych komunistycznych krajów. Europejska i międzykontynentalna turystyka w pełni zaczęła rozkwitać dopiero w latach dziewięćdziesiątych wraz ze zniesieniem ograniczeń formalnych i politycznych przy wydawaniu paszportów, dzięki zniesieniu obowiązków wizowych przez wiele państw oraz wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Reklama

kreta

W efekcie powyższych wydarzeń turystyka przestała być postrzegana jako element świadczeń socjalnych, powoli zaczęła się komercjalizować. Doprowadziło to do powstania dużej ilości małych biur podróży i zagranicznych ofert wycieczek. Zmienił się również model uprawiania turystyki. Na początku 2000 roku aż  50% polskich turystów korzystało z biur podróży przy organizowaniu swojego zagranicznego wyjazdu.

Aktualnie w na polskim rynku funkcjonuje ponad 3 tysiące licencjonowanych firm, które zajmują się turystyką. Oferta turystyczna jest tak olbrzymia, że ciężko się w niej odnaleźć. Z pomocą dłonią zagubionym turystom przychodzi internetowa porównywarka podróży. Porównywarki przeszukują olbrzymią ilość ofert biur podróży w poszukiwaniu tej najbardziej dopasowanej do wymagań użytkownika. Przyjrzyjmy się  bliżej jak działa porównywarka podróży.

Aby wyszukać interesującą nas ofertę musimy wprowadzić do wyszukiwarki szereg kryteriów według, których mają  zostać wytypowane. Najczęstsze opcje to:
•    Miejsce podróży (kraj, miasto)
•    Termin wyjazdu (od, do)
•    Zakres cenowy wyjazdu (suwak)
•    Długość pobytu
Do dodatkowych, zaawansowanych kryteriów wyszukiwania przeważnie zaliczają się:
•    Długość pobytu
•    Rodzaj wycieczki (all inclusive, last minute, first minute itp.)
•    Wybór organizatora
•    Rodzaj transportu (na własną rękę, samolotem, autokarem)
•    Miejsce wyjazdu
•    Udogodnienia (basen, obiekt dla seniorów, blisko plaży itp.)
•    Wyżywienie (bez wyżywienia, BB, HB itp.)
•    Rodzaj imprez (wypoczynek, aktywny wypoczynek, rejs itp.)
•    Nazwa hotelu

Zadaniem porównywarek podróży jest udostępnienie informacji o ofercie wszystkich najważniejszych biur podróży w Polsce, umożliwienie porównania ofert na setki sposobów, a także wskazanie miejsca zakupu wybranej oferty, bez pośredników- bezpośrednio u organizatora. Porównywarki podróży działają bezpłatnie.  Pobierają aktualne informacje bezpośrednio z biur podróży.
Poza wbudowaną wyszukiwarką zawierają często dodatkowe informacje. Prowadzą poradniki i blogi o tematyce turystycznej. Zamieszczają na swoich stronach rankingi najbardziej popularnych destynacji, biur podróży, ofert itp. Porównywarki podróży coraz częściej można również spotkać na Facebooku, gdzie zamieszczane są najbardziej atrakcyjne i aktualne oferty.

Stopka autorska: porównywarka podróży – http://www.kochamwakacje.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz