Pomimo że każdy z nas co miesiąc płaci ubezpieczenie zdrowotne, to i tak coraz popularniejsze stają się prywatne palcówki medyczne.
Rosnąca popularność prywatnej służby zdrowia wynika nie tylko z dogodnych dla pacjenta godzin pracy, ale z możliwości szybkiego dostania się do lekarza specjalisty, bez czekania miesiącami na wizytę, tak jak w przypadku publicznych usług. Ponadto coraz więcej firm oferuje prywatne pakiety medyczne swoim pracownikom. Bez zbędnych skierowań na rezonans magnetycznych czy inne badania, szybkio i sprawnie można z nich korzystać.
Do lekarza bez czekania i zbędnych skierowań
Prywatna służba zdrowia oferuje nam wiele możliwości i można powiedzieć ułatwia życie. Przy prywatnych wizytach nie są wymagane żadne skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, wizyta jest ustalana w dogodnym przez nas terminie z dokładnością do konkretnej godziny
Niepotrzebne jest skierowanie na rezonans magnetyczny czy inne badania diagnostyczne, takiej jak USG i RTG. W przypadku rezonansu magnetycznego sprawa jest ważna, ponieważ w przychodniach służby publicznej na wizytę czeka się co najmniej kilka miesięcy. W prywatnych placówkach ten czas się skróca. Lekarz prywatnej placówki medycznej może skierować nas na dodatkowe badania laboratoryjne, jednak również trzeba będzie za nie uiścić dodatkową opłatę.
Jeśli wybieramy się na takiego rodzaju w ramach ubezpieczenia zagwarantowanego przez pracodawcę, wówczas koszty miesięczne są przez niego pokrywane w formie abonamentu. W związku tym nie musimy się martwić, że będziemy musieli płacić za wykonanie rezonansu magnetycznego z własnej kieszeni.
Dwie strony medalu
Kij ma jednak zawsze dwa końce. Nie inaczej jest w przypadku prywatnej opieki medycznej, która ma swoje wady i zalety.
Jedną z jej zalet, o których była mowa wyżej, są bardzo szybkie terminy. Do specjalisty można umówić się w tym samy dniu bądź już dnia następnego. Co prawda może zdarzyć się sytuacja, że lekarze są bardzo oblegani, wówczas termin wizyty może przesunąć się w czasie.
Mają oni możliwość wybrania placówki, która najbardziej nam odpowiada zarówno pod względem rodzaju świadczonych usług jak i pod względem cenowym.
Cena ma znaczenie
Ostatni element jest bardzo ważny, ponieważ konsultacje czy zabiegi prywatne czasami diametralnie różnią się cenowo. Sprawa jest prosta w przypadku Narodowego Funduszu Zdrowia, który w pełni pokrywa koszty.
Jednak korzystając z prywatnej opieki trzeba się przygotować się na wydanie znacznych środków finansowych, ponieważ abonament zagwarantowany przez pracodawcę w pełni nie pokrywa kosztów takiej opieki.
Komfortowe warunki rodzenia
Bardzo popularne ostatnimi czasy stały są pakiety prywatnych szpitali skierowane do ciężarnych kobiet, które chcą rodzić w prywatnych szpitalach. Często przygotowane są dla nich promocyjne oferty, aby zachęcić do korzystania z ich usług. Nie ma co się dziwić. Pokoje w takich szpitalach są bardzo komfortowe zazwyczaj jednoosobowe z dostępem do łazienki.
Jest to niezwykle ważne dla kobiety, która właśnie w pierwszych dniach po porodzie chciałaby mieć trochę prywatności. Co więcej, w przypadku rodzenia w prywatnej klinice kobiety mają również możliwość leżenia w pokoju przystosowanym także dla innych członków rodziny. Inaczej jest w przypadku publicznych palcówek, w których kobiety często leżą po kilka na sali.
To jaki rodzaj usług wybierzemy, zależy tak naprawdę od zasobności naszego portfela. Wiele osób wykorzystuje model łączony. Podstawową opiekę medyczną, czyli lekarza pierwszego kontaktu najczęściej wybierają z publicznego sektora. W przypadku specjalistów, takich jak dentyści, ludzie wolą korzystać z prywatnej opieki medycznej.
Pytanie tylko czy jest sens płacenia tak wysokich składek co miesiąc na państwową służbę skoro i tak dodatkowo płacimy za prywatne wizyty.
Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!