Alaska, Wielki Kanion i Grenlandia – idealne na survival!

Alaska, Wielki Kanion i Grenlandia to jedne z najlepszych atrakcji turystycznych dla osób lubiących prawdziwe wyzwania. Przedstawione miejsca idealnie nadają się na grupowe wycieczki przetrwania. Jeśli masz już dość wylegiwania się na urlopie na piaszczystej plaży i chcesz przeżyć coś co zapamiętasz na całe swoje życie, to gorąco chciałabym polecić wspomniane miejsca.

Reklama

Niestety nie są to miejsca na urlop samemu lub wyłącznie z rodziną. Wyjeżdżając na wycieczkę na Alaskę, Grenlandię lub do Wielkiego Kanionu o wiele lepiej zorganizować co najmniej kilkuosobową grupę przyjaciół, którzy również chcieliby przeżyć coś nowego w swoim życiu.

Jednak zanim podejmiecie taka decyzję, musicie wiedzieć, że wycieczki te znacząco różnią się od standardowego urlopowania.

Tym razem nie starczy wam mała walizka ubrań, dużo pieniędzy i turystyczne mapy Ameryki Północnej. Wycieczka w jedno z trzech wymienionych miejsc wymaga o wiele lepszych przygotowań, a jeśli nie jesteście w formie, to nie będą to jedynie przygotowania bagażu i sprzętu, ale także intensywne ćwiczenia przez co najmniej kilka miesięcy przed takim wyjazdem.

Oczywiście wszystko zależy także od tego, co zamierzamy robić na takiej wycieczce. Jeśli wystarczy nam typowo turystyczna wizyta w Wielkim Kanionie z noclegami w luksusowym hotelu, to nie musicie się przygotowywać, ale też możecie zapomnieć o jakichkolwiek przeżyciach.

Dopiero wyruszając w głąb Wielkiego Kanionu na co najmniej kilka dni można zaznać prawdziwej przygody. Jeśli tego typu wyprawa będzie dla Was nowa i nie macie znajomych, którzy już coś podobnego przeżyli, to chciałabym Wam zaproponować rozpoczęcie właśnie od Wielkiego Kanionu.

Mimo wszystko jest to najłatwiejsza z trzech wymienionych lokalizacji, choć nie oznacza to rzecz jasna, że będzie to prosta wyprawa.

Alaska oraz Grenlandia to miejsca, które powinny być odwiedzane przez bardziej zaawansowanych podróżników. Oczywiście jest to tylko moja sugestia, a to od was zależy czy od razu rzucicie się na najgłębszą wodę, czy zaczniecie kilka kilometrów od brzegu.

Stopka autorska: mapy Ameryki Północnej – http://www.bestmap.pl/ameryka_polnocna,17,0.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz