Biuro wczoraj, dziś i jutro

drukarkaWchodząc do muzeum, możemy dostrzec wielki przeskok, którego dokonała nasza cywilizacja w każdej sferze naszego życia. Tak samo jest jeśli obejrzymy sobie artykuły biurowe, jakimi to posługiwano się kiedyś, a jakimi posługujemy się dzisiaj. Przeskok jest ogromny. Zawdzięczamy go przede wszystkim chęci polepszenia warunków pracy w biurze, jak i również przyspieszenia wykonywania niektórych czynności. Jeszcze do niedawna wystarczył nam tylko długopis i zwykła kartka papieru. Z czasem pojawiła się również i maszyna do pisanina. Znacznie ułatwiła ona pracę biurową. Można było szybko tworzyć dokumenty, ich kopie i wiele innych. Oczywiście maszyna do pisania z czasem została zastąpiona prze komputer. Na początku miał on bardzo ograniczone funkcje posłużył nam jednak do przechowywania danych firmy i zbieranych przez nią informacji.

Reklama

Nic jednak nigdy nie wyprze długopisu, kartki papieru i zwykłego kalkulatora. Wraz z pojawianiem się komputera pojawiły się nowe artykuły biurowe, o których wcześniej nikt nie słyszał oraz nowe urządzenia peryferyjne. Należy do nich zaliczyć drukarki, skanery, laminatory, kasy podpięte pod PC. Dlatego stworzono też papier do drukarki, specjalne tonery, tusze, koszulki i wiele innych. Większość danych zapisujemy w biurze na dysku twardym naszego komputera. Wraz z pojawianiem się nowych maszyn i urządzeń powstały również i nowe regulacje prawne dotyczące przechowywania owych danych. W związku z nimi w naszym biurze musiały pojawić się niszczarki dokumentów, niszczarki do płyt CD oraz urządzenia do czyszczenia dysków twardych uszkodzonych lub przestarzałych już komputerów.

Potrzebne są nowe i stale dostarczane artykuły biurowe. Renomowana firma nie może pozwolić sobie na przestoje w pracy. Dlatego musi także posiadać magazyny z niezbędnymi do funkcjonowania artykułami biurowymi. Jakby to bowiem świadczyło o firmie i pracowniku, gdyby klient musiał przychodzić na umówione spotkanie z własnym długopisem, płacić za ksero własnych dokumentów w banku i tym podobne. Każda firma musi zadbać dużo wcześniej o takie rzeczy, a każdy pracownik jest zobowiązany do korzystania z artykułów biurowych w odpowiedni sposób. Wszystko powinno być w jednym miejscu, by praca była wykonana w sposób błyskawiczny. Pracownik tworzy dokument na komputerze, zapisuje kopię na dysku, projekt drukuje, wkłada do koperty wysyła do klienta listem poleconym lub kurierem. W razie wątpliwości wszystko jest zapisane i można to spokojnie edytować. To jest właśnie dzisiejsze biuro, a jak będzie wyglądało za kilkanaście lat? Technika z pewnością znajdzie zupełnie nowe rozwiązania.

Stopka autorska: artykuły biurowe – http://www.solokolos.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz