Groźne choroby stawów leczone zimnem

Stawy leczone zimnem to przede wszystkim zabiegi wykonywane w kriokomorach. Oczywiście żadna choroba nas nie cieszy, ale cieszyć powinniśmy się z faktu, że takich urządzeń jest w naszym kraju coraz więcej. Leczenie zimnem to dwu, trzy minutowy zabieg w komorze, gdzie panuje bardzo niska temperatura, sięgająca nawet minus 160 stopni Celsjusza. Co najważniejsze, wpływa to skutecznie na kilka groźnych chorób związanych ze stawami.

Reklama

Reumatoidalne zapalenie stawów

kobieta

To jedna z tych chorób, przez które nasz układ odpornościowy niszczy własne komórki i tkanki, a które taki sprzęt do krioterapii potrafi zregenerować i odbudować. W niektórych przypadkach nasze stawy przybierają bardzo nieprzyjemnego wyglądu, palce u nóg czy rąk są często powykręcane w bardzo nienaturalny sposób. Takie schorzenie powodować może też poważne dysfunkcje, szczególnie jeśli chodzi o operowanie naszymi dłońmi, wyjątkowo narażonymi w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów. Choroba ta wprowadza bowiem bardzo często znaczne ograniczenie ruchomości stawów. Jakby tego wszystkiego była mało, prowadzi też do zaniku mięśni. Jej objawami są ból i obrzęk stawów, z którymi warto udać się wcześniej do lekarza.

Łuszczycowe zapalenie stawów

To niewątpliwie kolejna bardzo nieprzyjemna choroba. Nasze ciało może się zachowywać wówczas podobnie jak w przypadku wyżej wymienionego reumatoidalnego zapalenia stawów, z tymże zapalenie łuszczycowe dotyka często tylko jednej strony i rozpoczyna się w obrębie stawów międzypaliczkowych. Drażliwie dotyka nas także w okolicach miejsc krzyżowo-biodrowych oraz w kręgosłupie, co jest wyjątkowo uciążliwą przypadłością. Jak sama nazwa wskazuje, objawia się też problemami związanymi ze zmianami skórnymi. Dość boleśnie i nieprzychylnie patrząc z aspektu wizualnego, dotyka także paznokci.

Dna moczanowa

W wielu kręgach nazywana jest także skazą moczanową. Bez względu jednak na nazwę, najbardziej istotne jest to, że to choroba wyjątkowo boleśnie atakująca nasze stawy. Wiąże się to ściśle z zaburzeniami metabolizmu kwasu moczowego, znajdującego się w naszym organizmie. Dna moczanowa atakuje zazwyczaj jeden z naszych stawów, ale czasami bywa bezlitosna i atakiem objętych jest kilka miejsc. Najczęściej jest to staw śródstopno-paliczkowy palucha. Ataki dny należy bezwzględnie poddawać leczeniu, ponieważ same odchodzą dopiero po okresie trzech tygodni. Choroba dotyka najczęściej dorosłych i bardziej zbudowanych mężczyzn. Kriokomora jest idealna do tego, aby problem dosłownie i w przenośni skutecznie schłodzić.

 

Stopka autorska: sprzęt do krioterapii – http://www.kriosystem.com.pl/oferty/kriokomora

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz