Nowoczesne usługi dostępne przez internet

praca przy komputerzeInformatyzacja, urządzenia mobilne i powszechny dostęp do internetu poszerzają oferty różnych usługodawców o elementy świadczone lub sprzedawane za pośrednictwem sieci. Dawniej, aby zamówić wizytówki musieliśmy udać się do drukarni, konsultować projekt, zamówić ich wydruk a później przyjechać ponownie, aby go odebrać. W tym momencie tak prosta rzecz jak zamówienie druku wizytówek może się odbyć całkowicie online – wybieramy interesujący nas wzór i nakład, wpisujemy dane, robimy przelew przez internet i za kilka dni wizytówki przywozi nam kurier.

Reklama

Przytoczony powyżej przykład to tylko jeden z setek, jak nie tysięcy dostępnych rozwiązań online. Mając pewne problemy prawne lub chcąc zasięgnąć pomocy prawnika nie trzeba już udawać się do kancelarii i często długo czekać w kolejce. W tym momencie wiele kancelarii prawnych oferuje porady prawne przez internet – usługę pozwalającą na zasięgnięcie pomocy prawnika bez wychodzenia z domu. W pełni gwarantuje ono poufność i bezpieczeństwo naszych danych, całość zamyka się w korespondencji e-mail. Czasem nawet w ciągu 24 godzin możemy uzyskać odpowiedź na ważną dla nas kwestię.

Kolejnym przykładem mogą być systemy rezerwacji hoteli – kiedyś musieliśmy dzwonić do każdego ze znalezionych w np. książce telefonicznej i pytać o wolne miejsca i ceny obowiązujące w danym terminie. Obecnie każdy większy hotel oferuje rezerwację online, gdzie korzystając z karty kredytowej lub wykonując przelew możemy w kilka chwil wybrać wymarzone miejsce na spędzenie wakacji.

Każdy z nas zapewne już nie raz spotkał się z sytuacją, gdzie musieliśmy coś załatwić najszybciej jak to możliwe. Powszechny dostęp do internetu (np. rozwiązania mobilne) pozwolił na upowszechnienie narzędzi dających nam możliwość korzystania z właśnie takich udogodnień. Praktycznie w każdym miejscu naszego kraju możemy skorzystać z internetu posiadając telefon komórkowy. Nowością, jeszcze niezbyt rozpowszechnioną w Polsce, jest kupowanie biletów do komunikacji zbiorowej za pośrednictwem SMSów bądź specjalnie przygotowanych kiosków. Natomiast gdy nie znamy danego miasta śmiało możemy w telefonie sprawdzić rozkłady jazdy i wyznaczyć najkrótszą trasę dojazdu korzystając z połączeń autobusowych.

Technologie mobilne to w tym momencie priorytet dla producentów sprzętu i oprogramowania na całym świecie. W ciągu 10 lat zdominowały one większość branż, a młode pokolenie wręcz nie wyobraża sobie bez nich życia.

Stopka autorska: porady prawne przez internet – http://www.pierlex.pl/e-porada.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz