Rozwój rynku ogłoszeniowego w Polsce

Powstanie prasy wiązało się nierozerwalnie z możliwością komunikacji międzyludzkiej w postaci przekazywania sobie informacji za pomocą ogłoszeń. Dzięki tym małym anonsom ludzie mieli wreszcie możliwość dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Konsekwentnie, wraz z rozwojem innych mediów, ogłoszenia zaczęły pojawiać się w radio i telewizji, a obecnie ich największą liczbę możemy zaobserwować w Internecie.

Reklama

ogłoszeniaSieć staje się coraz popularniejszą i ogólnodostępną formą komunikacji. Jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowsze portale ogłoszeniowe, z których możemy korzystać bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Do cieszących się dużą popularnością należą portale dotyczące rynku pracy. Tutaj nie tylko znajdziemy ogłoszenia pracodawców, ale także sami możemy złożyć ofertę. Dodatkowym plusem tego rodzaju stron jest możliwość skorzystania z różnych porad, jak napisać CV, list motywacyjny czy dobrze przygotować się rozmowy kwalifikacyjnej.

Dużo osób korzysta ze stron ogłoszeniowych w dziedzinie sprzedaży i kupna nieruchomości. Ogłoszenia z tego zakresu są zazwyczaj opatrzone zdjęciami i dokładnymi opisami lokali. Jest to bardzo wygodne, ponieważ pozwala nam najpierw na dokładne zapoznanie się z ofertą, by móc ewentualnie umówić się już na oglądanie nieruchomości.

Ogłoszenia internetowe pozwalają także na pozbycie się z domu niepotrzebnych rzeczy. Zamiast wyrzucać możemy je po prostu sprzedać. Za pomocą ogłoszeń kupna-sprzedaży możemy też nabywać, czasem bardzo okazjonalnie, unikatowe przedmioty potrzebne do wystroju naszego domu czy związane z naszą pracą. Wiele ogłoszeń znajdziemy z zakresu kupna czy sprzedaży antyków, wartościowych dzieł sztuki czy unikatowych wyrobów artystycznych.

Do dynamicznie rozwijającej się branży ogłoszeniowej, istniejącej w Internecie, możemy też zaliczyć ogłoszenia matrymonialne. Samotni ludzie chętnie korzystają z tego rodzaju portali. Pozwalają one nie tylko znaleźć partnera życiowego, ale są ogromną bazą ludzi, którzy podobnie czują się samotni i szukają towarzystwa. Portale matrymonialne sprzyjają więc zawieraniu przyjaźni i znajomości. Zazwyczaj umieszczenie ogłoszenia poprzedzone jest testem, by w jak najbardziej idealny sposób dobrać nam towarzysza. Ogłoszenia zazwyczaj zawierają zdjęcia, by wybrana osoba nie była zupełnie anonimowa i przypadła nam do gustu.

Stopka autorska: ogłoszenia – http://odporny.com/internet,i,informatyka/ogloszenia,koszalin,s,1309/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Rynek ogłoszeń w Polsce dosyć dobrze rozwija się od jakichś 4-5 lat i nadal można na tym całkiem sporo zarobić, szczególnie w regionie, gdzie jeszcze są jakieś luki. Całkiem dobrze ogarnąłeś to w artykule.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz