Sale konferencyjne – wybór odpowiedniej

Wśród najczęściej wybieranych miejsc na konferencje i spotkania biznesowe, obok specjalistycznych ośrodków szkoleniowo-konferencyjnych znajdują się sale konferencyjne w hotelach.

Reklama

dzwonek hotelowyKonferencje oraz wszelakie imprezy biznesowe są istotnym źródłem dochodów każdego hotelu, który posiada odpowiednie zaplecze konferencyjne. W naszym kraju wiele obiektów spełnia takie warunki, dlatego organizatorzy konferencji mają szeroki wybór, zwłaszcza w większych miastach czy kurortach turystycznych. Wynajem sal konferencyjnych w hotelach ma sporo zalet, ale trzeba wiedzieć, jak odnaleźć w gąszczu tą najlepszą.

W tym celu warto przeanalizować serwisy konferencyjne, które zawierają obszerne prezentacje obiektów i sal konferencyjnych. Poszczególne hotele są uporządkowane według miast i województw, natomiast sama prezentacja ułatwia poszukiwanie właściwego obiektu, ponieważ zawiera tak istotne informacje, jak zdjęcia, liczbę sal, ich pojemność i powierzchnię, listę dodatkowych atrakcji i formularz zapytania o cenę. Dzięki temu już na etapie prezentacji można zweryfikować dany obiekt, bez konieczności odwiedzania siedziby hotelu. Jest to bardzo korzystne, gdy pod uwagę bierzemy np. 10 obiektów.

Warto wybierać hotele biznesowe na konferencje, ponieważ takie rozwiązanie ma szereg zalet:

Możliwość wynajęcia noclegów

Konferencje często wiążą się z kilkudniowym pobytem w jednym miejscu. Oznacza to, że zaproszeni delegaci muszą zarezerwować sobie nocleg, choć w wielu przypadkach dba o to osoba odpowiedzialna za organizację konferencji. Hotel w tym przypadku wydaje się najlepszym miejscem na konferencję, zwłaszcza że można wynegocjować niższe ceny za noclegi dla delegatów. Dzięki temu uczestnicy konferencji nie muszą „błądzić” w poszukiwaniu zakwaterowania, co jest bardzo wygodne, choćby w przypadku delegatów z innych państw.

Nowoczesne sale konferencyjne

Niemal w każdej inwestycji hotelowej uwzględnia się pomieszczenia konferencyjne. Dzięki nim hotel może czerpać zyski z konferencji i szkoleń, pod warunkiem, że sale są przestronne, pojemne i wyposażone w nowoczesny sprzęt, klimatyzację. Obserwując wzrost liczby hoteli w Polsce, nie trudno wywnioskować, że klientom warto oferować tylko najlepsze sale konferencyjne – konkurencja jest po prostu zbyt duża.

Obsługa

W hotelach rzadko pracują przypadkowi ludzie – najczęściej są to osoby po odpowiednich szkołach i studiach, które poważnie podchodzą do swoich obowiązków. Tego oczekuje właśnie organizator konferencji – profesjonalnej obsługi i pomocy w kwestiach związanych z przygotowaniem spotkania konferencyjnego.

Pakiety konferencyjne

Pakiety konferencyjne to oferty łączone przygotowane dla klientów biznesowych. Przykładowy pakiet może zawierać: nocleg, wyżywienie, sale konferencyjną z wyposażeniem, dostęp do jacuzzi, sauny, mini golfa czy kortu tenisowego. Zaletą pakietów konferencyjnych jest fakt, że można je modyfikować w zależności od oczekiwań klienta.

Kuchnia

Dobre jedzenie to podstawa podczas konferencji, w przeciwnym wypadku, zamiast głosu prelegenta można usłyszeć burczenie w brzuchach delegatów. Nowoczesne hotele wyposażone są w restauracje, które oferują dania i potrawy przygotowane przez dobrze opłacanych kucharzy. Atrakcją jest fakt, że wiele z tych restauracji serwuje różnorodne dania i potrawy -z Polski, Europy i całego świata. Dodatkowo osoba odpowiedzialna za organizację konferencji może zasugerować szefowi kuchni, z jakich produktów mają być zrobione potrawy.

Stopka autorska: hotele biznesowe na konferencje – http://www.e-konferencje.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    dobry artykuł. Bardzo ciekawe informacje.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz