Tunezja pokona konkurencję?

Corocznie na tronie najbardziej popularnych kierunków turystycznych znajdują się dokładnie te same kraje. Dwa pierwsze miejsca zajmuje Tunezja oraz Egipt, dyskusyjna jest kwestia miejsca trzeciego.

Reklama

TunezjaW zasadzie to jaki kraj zajmuje owe miejsce uzależnione jest od tego jak wiele zrobił, aby stać się popularnym wśród Polaków. W zeszłym roku dzięki wciąż prowadzonym akcjom promocyjnym trzecie miejsce zajęła Turcja, ale w poprzednich latach była to Grecja, Chorwacja czy też Hiszpania. Analitycy zapowiadają, że w tym roku zmieni się pozycja lidera turystycznych wyjazdów. Przestanie nim być Egipt, a jego miejsce zostanie zajęte przez Tunezję. Ten sukces Tunezja zawdzięczać ma kryzysowi gospodarczemu i temu, że ludzie w tym roku będą mieć znacznie mniej pieniędzy do przeznaczenia na swój wypoczynek.

Według statystyk wartość średniej rezerwacji wyjazdu turystycznego do Egiptu jest o ponad tysiąc złotych wyższa od takiego samego wyjazdu w Tunezji. Taka oszczędność dla Polaków będzie istotna i zapewne z niej skorzystamy. Wielu turystów zrezygnuje zapewne z Egiptu i wybierze inne ciekawe kierunki, ale nie ma takiej możliwości, aby inne kraje zagroziły tym dwóm potentatom. Wciąż te kierunki afrykańskie rządzą ze względu na niskie koszty, atrakcyjne ceny, rewelacyjną pogodę oraz ciekawe miejsca, które warte są zobaczenia.Wprawdzie Tunezja znacznie ustępuje Egiptowi pod względem poziomu hoteli, wypoczynku jak również obsługi, ale zasługuje na zdobycie najwyższego miejsca wśród wszystkich kierunków turystycznych.

Stopka autorska: Tunezja – http://www.etunezja.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz