Wykorzystaj zimę na gruntowną metamorfozę zewnętrzną

Gdy za oknem śnieżna zawierucha, zadbaj o własne ciało, zamiast objadać się wysoko kalorycznymi posiłkami. Możesz zrobić to na własną rękę, jak i z pomocą specjalistów.

Reklama

romantyczny weekend we dwoje

Ta druga opcja wcale nie musi być bardzo kosztowna. Wiele ośrodków sportowych, fitness czy centrów spa, oferuje atrakcyjne pakiety, rabaty i liczne promocje. Usługi bywają nawet niekiedy ściśle dostosowywane do indywidualnych potrzeb i zasobności portfela. Wiele z nich zdołamy oczywiście wykonać samodzielnie w domu – jak choćby masaż olejkami czy peeling lub kąpiel aromatyczną. Jednak ważny jest także wspólny wyjazd na weekend i zostawienie za sobą wszelkich codziennych zmartwień. Wszak chodzi o to, abyśmy zrelaksowali się w pełni i skutecznie uwolnili na moment od domowych oraz zawodowych obowiązków.

Centra wypoczynkowo-pielęgnacyjne mnożą się zwłaszcza na terenach położonych niedaleko aglomeracji. Konkurencja wśród nich jest już na tyle duża, że nie mogą sobie pozwolić na stosowanie cen zaporowych. Wręcz odwrotnie – zdarza się że w celach marketingowych niektóre pakiety oferowane są po kosztach, lub nawet poniżej ich. Wówczas, pamiętając o wliczonym wyżywieniu i noclegu oraz nieograniczonym dostępie do strefy wodnej (zazwyczaj w jej skład wchodzi jacuzzi, basen oraz sauny), możemy odprężyć się za dosłownie symboliczne pieniądze.

Zwłaszcza panie wypatrują atrakcyjnych ofert na spędzenie miłego weekendu ze swoim partnerem bądź przyjaciółką. Babski wypad najczęściej poświęcony jest pielęgnacji własnego ciała, połączonej z poprawą kondycji. Zabiegi medical spa, usługi kosmetyczne, okłady lecznicze oraz wschodnie masaże stanowią kwintesencję współczesnego spa and wellness. Niebagatelną rolę odgrywa również dobre jedzenie, miła atmosfera i niewielka odległość od miasta. Nie musimy męczyć się podróżą, ani wydawać na nią większych kwot. Wystarczy co najwyżej kilkadziesiąt minut, aby znaleźć się w pachnącym raju.

Osoby preferujące aktywny wypoczynek, po wizycie w basenie mogą skorzystać z urządzeń na siłowni, która zwykle umieszczona jest w strefie ogólnodostępnej dla gości hotelu. Zrzucenie kilku kalorii, połączone z rzeźbieniem sylwetki, dobrze wpływa na samopoczucie i niweluje ewentualne wyrzuty sumienia, związane z wcześniejszym lenistwem lub objadaniem się w hotelowej restauracji. Warto pozwolić sobie na chwile zapomnienia, które zregenerują nasze wewnętrzne akumulatory. Wówczas nieco łatwiej wrócić do codziennej rutyny.

Stopka autorska: Tutaj znajdziesz szereg informacji, dotyczących atrakcji jakie można znaleźć w standardowym ośrodku spa.

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz