Zegarki Swatch, czyli szwajcarska precyzja

ekskluzywny zegarekOd dawien dawna zegarki rodem ze Szwajcarii były uważane za jedne z najlepszych na świecie, a posiadanie zegarka takiej firmy jak Swatch, Tissot, czy Certina było sporym awansem społecznym, w końcu ceny najlepszych modeli tych firm nie były w zasięgu portfela normalnego śmiertelnika. Dziś dostępność zegarków ze Szwajcarii jest znacznie większa, przez co zarówno cena, jak i prestiż z nimi związany jest nieco mniejszy, choć istnieją również marki, na które statystycznego Polaka raczej nie stać. Do grona takich ekskluzywnych, szwajcarskich zegarków należą obecnie Doxa, Certina, a także Atlantic, których to zegarki kosztują od tysiąca złotych w górę. Najbardziej prestiżowe modele potrafią śmiało przekroczyć nawet pięć tysięcy złotych, co sprawia, że są one wybierane tylko przez najbardziej zamożne osoby, które lekko ręką potrafią wydać taką kwotę na biżuterię.

Reklama

Pozostała część społeczeństwa w Polsce, która zarabia w okolicach średniej krajowej lub mniej musi się zadowolić markami równie znanymi lecz oferującymi bardziej przystępne ceny.  I tak statystyczny Polak może sobie pozwolić na zegarki firmy Swatch oraz Tissot, choć w przypadku tej drugiej marki istnieją także modele, które dorównują jakością, a także ceną zegarkom z wyższej półki. Jednak mimo różnicy cenowej zegarki Swatch nie odbiegają poziomem precyzji mechanizmu, a także długością czasu jego działania.  Również jakość wykonania całego zegarka nie budzi wątpliwości, iż Swatch to marka z tradycjami, która wypuszcza na rynek wyłącznie dopracowane pod każdym względem modele zegarków. Jedyna różnicą jaka dzieli drogie zegarki Doxa od produktów Swatcha to rodzaj wykorzystanych materiałów, a także design. W przypadku droższych marek mamy do czynienia zazwyczaj z metalami szlachetnymi, w przypadku Swatcha większość modeli to połączenie gumy oraz plastiku, który mimo wszystko bardziej pasuje do nieszablonowego designu zegarków Swatch.

Oprócz ceny i materiałów zegarki Doxa, Certina oraz Atlantic od choćby zegarków Swatch dzieli przede wszystkim grupa docelowa do której skierowane są produkty tych marek. W przypadku Swatcha’a są to raczej osoby młode, które cenią sobie niecodzienny design, zaś pozostałe marki to idealne rozwiązania dla biznesmenów oraz osób, które cenią sobie prestiżowe gadżety w kosmicznych cenach. Dlatego też szukając Szwajcarskiej precyzji oraz jakości warto dokładnie przemyśleć swój wybór, zaczem wyrzucimy nasze pieniądze w błoto kupując produkt o cenie, która jest znacznie powyżej naszych możliwości finansowych.

Stopka autorska: zegarki Swatch – http://www.e-zegareczek.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz