Znicze elektryczne – rewolucja na cmentarzu!

Wydawać by się mogło, że co jak co, ale moda na… cmentarzu raczej nie ulega jakimkolwiek wpływom. A jednak – nawet tam dotarła nowoczesność i elektronika,  w postaci coraz popularniejszych w Polsce zniczy elektrycznych zasilanych… bateriami! Czy jednak dioda ma szansę zastąpić żywy ogień i przyjąć się w naszym kraju jako symbol pamięci o zmarłych?

Reklama

Znicze elektryczneZnicze elektryczne bez wapienia mają wiele zalet, o których „zwykłe” znicze mogą tylko pomarzyć. Przede wszystkim są jednak wygodne. W przeciwieństwie do zwyczajnych zniczy, te elektryczne palą (a raczej świecą) się nawet do 50 czy 90 dni! Okres użytkowania może być znacznie dłuższy, bo ogranicza go jedynie żywotność baterii. A te zawsze można przecież wymienić. Poza tym znicze elektryczne są bezpieczne (brak otwartego ognia) i bardziej ekonomiczne – nie dość, że cena to raptem parę złotych, to jeszcze są towarem „wielokrotnego użytku”.

Wszystko wydaje się więc piękne i teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by znicze elektryczne na stałe zagościły na naszych cmentarzach. Teoretycznie. W praktyce bowiem wiele osób wciąż nie jest do końca przekonanych czy baterie i świecąca lampka pasują do symboliki cmentarza i czy w tym wszystkim nie chodzi czasem właśnie o ogień, którego w zniczu elektronicznym rzecz jasna nie ma. Czy wygoda i niska cena zrekompensują tę „niedogodność”. Być może, jednak w najbliższym czasie znicze elektryczne nadal będą prawdopodobnie jedynie dodatkiem i alternatywą dla normalnych, palących się prawdziwym ogniem zniczy.

Stopka autorska: Znicze elektryczne – http://swiatzniczy.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz