Akcesoria fryzjerskie – niezbędne wyposażenie salonu

akcesoria fryzjerskieTo może być dobry sposób na życie. O ile ktoś lubi nożyczki, ma zacięcie artystyczne i potrafi rozmawiać z ludźmi. Dobry salon to nie tylko akcesoria fryzjerskie czy dobra lokalizacja, ale przede wszystkim ludzie. Działania muszą być podejmowane wielotorowo, w tym samym czasie. Jednocześnie trzeba więc szukać lokalu, dogadywać się z dostawcami sprzedającymi akcesoria fryzjerskie oraz wyłuskiwać lojalnych, sprawnych i zdolnych pracowników.

O ile pierwsze dwa zadania można oznaczyć jako średnio trudne, to trzecie jest prawdziwym wyzwaniem. Prawdziwi fachowcy są wybredni i lubią być dopieszczeni. Kto chce takich przyciągnąć, musi im zaproponować coś ekstra, coś czego nie znajdą u konkurencji i co powstrzyma ich przed rozpoczęciem pracy na własną rękę. Co to może być? To zależy od indywidualnego przypadku. Na pewno jednak przydadzą się pieniądze, które w każdym zawodzie są skutecznym argumentem przekonującym do zmiany miejsca pracy. Warto dorzucić coś więcej – samodzielność, poczucie, że firma się rozwija czy czas pracy dostosowany do wymagań pracownika. Nie należy oszczędzać na zdolnych fryzjerach, ponieważ to oni, a nie akcesoria fryzjerskie czy wyposażenie zakładu stanowią o sukcesie lub porażce przedsięwzięcia. Do świetnych fachowców klienci będą wracać, od kiepskich – uciekać.

Reklama

Co nie znaczy, że na lokalu czy wyposażeniu należy oszczędzać. Przeciwnie, trzeba mieć około stu tysięcy złotych żeby urządzić zakład na naprawdę wysokim poziomie. Najdroższy jest oczywiście lokal. Jeśli firma ma świadczyć usługi na wysokim poziomie powinien znajdować się w dobrym miejscu, najlepiej tam, gdzie nie ma innych salonów fryzjerskich. Musi być duży – tak, żeby zmieściło się w nim kilka stanowisk – najlepiej około 80 metrów kwadratowych. W salonie trzeba wydzielić pomieszczenie, w którym będą świadczone usługi fryzjerskie, szatnię i poczekalnię. Należy także wyznaczyć stanowiska do mycia i farbowania włosów. Powinny być wyposażone w umywalkę z bieżącą ciepłą i zimną wodą. Niezbędne jest również miejsce, w którym przechowywane będą stosowane w zakładzie kosmetyki i akcesoria fryzjerskie oraz środki potrzebne do utrzymania czystości.

Sam lokal to nie wszystko. Liczą się także akcesoria fryzjerskie. Trzeba dobrać wyposażenie zakładu: fotele, lustra, szafki i wszystko to, co sprawia że klient dobrze się tam czuje i nie odczuwa upływu czasu. Na wyposażeniu nie warto oszczędzać, podobnie jak nie warto oszczędzać na dodatkach, kosmetykach i innych przydatnych w pielęgnacji włosów rzeczy.

Własny zakład to wolność wyboru i decyzji. Jeśli jednak ktoś woli pewniejsze rozwiązania, może skorzystać z oferty jednej z wielu sieci. Znana marka, opieka marketingowa przyspieszają zwrot z inwestycji. Z drugiej strony trzeba liczyć się z koniecznością zakupu licencji czy ponoszenia obowiązkowych opłat. Sama opłata licencyjna może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Comiesięczna natomiast – kilka tysięcy.

Czy fryzjer się opłaca? Są tacy, którzy uważają, że to wątpliwy biznes. Jednak nie rezygnują i dalej działają. A więc – można zarobić, jednak tylko wtedy, gdy się najpierw sporo zainwestuje.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz