Cięcie wodą najskuteczniejszą formą obróbki materiałów

Obróbka materiału jest niezwykle ważna w gałęziach przemysłu. Czym lepsze zastosowanie, im lepsza technologia, tym większa szansa na zadowolenie i sukces. Cóż więc da szybkość, dokładność i przede wszystkim elastyczność? Jaka narzędzia obróbki materiału dadzą nam najszersze zastosowanie?

Reklama

cięcie wodąZ całą pewnością jest to cięcie wodą, które na przestrzeni ostatnich lat, jest numerem jeden na rynku. Decyduje się na takie rozwiązanie coraz więcej klientów, a więc i pojawia się na rynku coraz też więcej firm, które świadczą tego typu usługi. Na czym więc to polega? Jaka jest zasada działania takiego rozwiązania? Najprościej mówiąc przy użyciu strugi wody o wysokim ciśnieniu, jakie wytwarza się w pompie wysokociśnieniowej, przepływający przez mały otwór strumień, działa się na konkretny materiał, wykorzystując jak największą ilość energii w małym obszarze. Pojawiająca się struga, umożliwia przecięcie materiału. Takie cięcie wodą ma bardzo szerokie zastosowanie. Można to wykorzystać przy obróbce stali konstrukcyjnej, przy metalach kolorowych, kamieniu naturalnym, szkle, drewnie, czy tworzywach sztucznych. Tak naprawdę ciężko jest znaleźć materiał, w którym cięcie wodą, mogłoby się nie sprawdzić. Moc jaką oferuje owa usługa jest na tyle silna, że pozwala przeciąć naprawdę większość dostępnych materiałów produkcyjnych na rynku. Warto zwrócić uwagę na poniższe dane dokładności cięcia:

Dokładność cięcia: ±0,10 mm – w zależności m.in. od grubości i rodzaju materiału, szybkości cięcia, ciśnienia wody i ilości ścierniwa

Dziś technologia ta zdobywa coraz większą grupę zainteresowanych osób. W żaden bowiem sposób, nie można tak dokładnie i tak precyzyjnie stworzyć w danym materiale otworu. Jeśli zatrudnimy do naszych prac firmę, która posiada doświadczenie i ma wiedzę, a do tego i stosowne, profesjonalne urządzenia, wówczas wykona ona dla nas, nawet najtrudniejsze zlecenie. Polecam wszystkim przedsiębiorcom i nie tylko, którym zależy na naprawdę profesjonalnie wykonanej pracy skorzystanie z usług cięcia wodą. Praktycznie nie można zepsuć pracy związanej z cięciem. Każdy kontrahent będzie zadowolony z owej usługi.

Stopka autorska: cięcie wodą – http://www.rezal.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz