Hotele lotniskowe w Europie

Jedną z kategorii, w jakiej grupowane są obiekty noclegowe, to hotele lotniskowe położone w najbliższym sąsiedztwie portów lotniczych. Oprócz dostępności przez 24 godziny i restauracjom czynnym przez całą dobę, oferują one także spore zaplecze rekreacyjne oraz konferencyjne. Dla swoich klientów wprowadzają między innymi odprawy przed lotem, wydruk karty pokładowej czy sprawdzenie terminów przylotów i odlotów.

Reklama

Sheraton Frankfurt Hotel and Towers

Hotel Sheraton we FrankfurcieJednym z największych tego typu obiektów jest Sheraton Frankfurt Hotel and Towers. Hotel ten posiada ponad 1000 pokoi, a jego największym atutem jest bezpośrednie połączenie z Terminalem 1 lotniska we Frankfurcie. Dla klientów biznesowych przygotowano dwupoziomowe centrum konferencyjne, które może pomieścić 200 osób. Z kolei centrum kongresowe liczące 55 sal łącznie może przyjąć nawet 1400 osób. Sheraton Frankfurt Hotel and Towers ponadto posiada pralnię ekspresową, centrum odnowy oraz cztery restauracje. Co istotne ceny za pokój zaczynają się od 129 euro.

Hilton Helsinki Vantaa Airport

Sieć Hilton wybudowała hotel w sąsiedztwie portu lotniczego Helsinki. Hilton Helsinki Vantaa Airport powstał w 2007 r. oferując gościom246 pokoi. Podobnie jak poprzednik posiada bezpośrednie połączenie z lotniskiem w postaci stumetrowego pasażu. W hotelu znajduje się również Sala Executive Lounge, która oferuje darmowy Internet, śniadania, przekąski, napoje i gazety Dla gości hotel przygotował również całodobową siłownię, restaurację oraz bar szampański. Oferowane ceny są na podobnym poziomie jak we Frankfurcie.

Marriott London Gatwick Airport

Courtyard by Marriott London Gatwick Airport jest pierwszym hotelem tej sieci w Wielkiej Brytanii, której właścicielem jest spółka Marriott. Niestety w przeciwieństwie do poprzedników nie posiadał połączenia z lotniskiem, jest położony o 10 minut pieszej drogi od portu Gatwick. Jego atutem jest hol, gdzie znajduje się całodobowy „targ”, na którym można zakupić napoje, przekąski i akcesoria podróżnicze oraz ceny, które rozpoczynają się od poziomu 72 euro za pokój.

Hotel Yotel Gatwick

Lotnisko Gatwick oferuje również inny hotel, dużo tańszy i nietuzinkowy. Hotel Yotel Gatwick to pierwszy kapsułowy hotel w kraju, który powstał 5 lat temu. Położony jest blisko hali przylotów międzynarodowych Południowego Terminalu lotniska Gatwick. Pokoje można rezerwować również na godziny. Podobne miejsca znajdują się na lotniskach Heathrow i Amsterdam Schiphol. 4 godzinny pobyt kosztuje zaledwie 25 funtów.

Hilton London Heathrow Airport

Skoro już wspomnieliśmy o lotnisku Heathrow, to warto przedstawić również tamtejszy hotele lotniskowe, a mianowicie Hilton London Heathrow Airport, gdzie znajdziemy nieco starszy, jednak wyremontowany obiekt, posiadający 395 pokoi. Jego renowacja w 2006 r. pochłonęła 6 milionów funtów. Wtedy też powstał pasaż łączący go z terminalem 4. Oczywiście znajdziemy w nim całodobowe trzy restauracje i bar. Nie zapomniano również o zapleczu konferencyjnym, na które składają się 32 sale. Doba noclegowa jest jednak najdroższa z pośród wszystkich prezentowanych hoteli, bowiem kosztuje ponad 170 funtów.

Stopka autorska: hotele – http://centrumhoteli.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz